CHP TEKİRDAĞ MİLLETVEKİLİ DR. İLHAMİ ÖZCAN AYGUN’UN “8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ” NEDENİYLE YAPTIĞI BASIN AÇIKLAMASI

CHP TEKİRDAĞ MİLLETVEKİLİ DR. İLHAMİ ÖZCAN AYGUN’UN “8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ” NEDENİYLE YAPTIĞI BASIN AÇIKLAMASI

AKParti iktidarında,Medeni Kanun ile getirilen kadın-erkek eşitliği, kadın hakları, Cumhuriyet’in kurucu değerleri ve laiklik ilkesi aşındırılmaktadır, karşı devrim süreci ile dine dayalı bir toplum inşa edilmek istenmektedir. Kadının “var olma” hakkı sadece “eş olmak, anne olmak” sıfatına hapsedilerek, kimliği yok sayılmaktadır. Bu iklimde kadına yönelik şiddet ve cinayetler; çığ gibi artmış, toplumun en önemli sorunu haline gelmiştir. İstanbul Sözleşmesi, yürürlükten kaldırılarak kadının yaşam hakkı güvencesiz bırakılmıştır.

CHP olarak kadın ve erkeğin her alanda tam eşit ve özgür olduğu bir Türkiye için mücadele ediyoruz. Türkiye’yigeriye götürmeyi amaçlayan bu sürecin ancak kadınların direnişi ve kararlı mücadelesiile durdurabileceği inancındayız. Kadınlara her alanda destek vererek, omuz omuza direnerek, bu süreci durduracağız.

Kadınların siyasette, toplumda, ekonomide ve aile hayatında hak ettiği konumu alacağı bir Türkiye dileği ile tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kutluyor,sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.