ERTUĞRUL YANIK HALI SAHA TESİSLERİ SİL BAŞTAN YENİLENDİ

ERTUĞRUL YANIK HALI SAHA TESİSLERİ SİL BAŞTAN YENİLENDİ

Şarköy Belediyesi, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ile birlikte sporla yetişen sağlıklı nesiller ideali ile spor alanındaki yatırımlarını sürdürürken; sporda tesisleşme anlamında bölgenin öncü belediyelerinden olmaya devam ediyor. Ertuğrul Yanık Spor tesisleribaştan aşağı yenilenerek daha modern bir hale getirildi.Şarköy Belediyesi tarafından kentin dört bir tarafındaçağın gereksinimlerine uygun spor tesisleri inşa edilirken mevcut spor tesisleri de yenilenerek vatandaşların kullanımına sunuluyor. Yenilenen spor tesislerineTenis Kortunun da eklenmesiyle kentte ilkler yaşatılmaya ve yeni spor alanları yaratılmaya devam edildi. Spor alanında da marka kent olmayı hedefleyen Şarköy Belediyesi, yenileme çalışmalarını tamamlayarak yeni görünümüne kavuşturduğu Ertuğrul YANIK Halı Saha Tesisleri vatandaşların hizmetine sundu. Başkan VAR, Ertuğrul YANIK Spor Tesisleri’ndeki katkılarından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir ALBAYRAK’a teşekkürlerini iletti.

ŞARKÖY BELEDİYESİ TENİS KORTU PROJESİYLE KENTTE BİR İLKE İMZA ATTI

Ertuğrul Yanık Spor Tesisleri, kentteki gençlerin daha sağlıklı koşullarda spor yapabilmelerini sağlamak amacıyla baştan aşağı yenilenerek kullanıma sunuldu. Yürütülen yenileme çalışmaları kapsamında; 36×56 metrelik ölçülere sahip halı sahada uzun yıllar kullanım sonrası deforme olan suni çim, drenaj, fileler, kale direkleri, aydınlatma sistemleri, boya ve tel örgüleri bir bir yenilendi ve çevre düzenlemesiyle birlikte çalışmalar tamamlandı. Halı sahanın yanına konumlandırılan tribünler ve kent mobilyaları ile sporseverlerin müsabakaları rahat bir şekilde izlemesine olanak sunuldu. Modernize edilen halı saha karakor maçlara ev sahipliği yapacak. Tesiste yapılan çalışmalar bunlarla sınırlı kalmadı. Kentte ilkleri hayata geçiren belediyecilik anlayışıyla çalışmalarını sürdüren Şarköy Belediyesi, bir ilki daha hayata geçirdi. 390 m² alana inşa edilen Tenis Kortu, tenis meraklısı gençlerin ve vatandaşların yüzünü güldürdü. Spor tesisinin bünyesine dâhil edilen Tenis Kortu, tenis tutkunu olan ve tenis sporuna ilgisi olan her yaştan vatandaşın gözdesi haline gelecek. Aynı zamanda basketbol sahası da eklenerek bir çok spor aktivitesine elverişli hale gelen tesis vatandaşların uğrak noktası haline gelecek. Spor tesisinin denize yakın kısmında bulunan BeachCafe’de de çevre düzenleme ve parke taş çalışması gerçekleştirilerek yaza hazır hale getirildi.

GENÇ BAŞKANDAN GENÇLİĞE ANLAMLI JEST

Kent genelinde başta genç nüfus olmak üzere her yaştan vatandaşın sağlıklı bir hayat sürmesi için, spora teşvik etmek amacıyla yatırımlarına devam eden Belediye Başkanı Alpay VAR; Ertuğrul YANIK Spor Tesisini baştan sona yenileyip, Tenis Kortu’nu da kente kazandırarak Şarköy’de bir ilke imza attı. Kentteki gençlerin spor yaşantısına değer katan alanları hızlı bir şekilde vatandaşlarla buluşturan Başkan Alpay VAR, gençliğe hizmet etmenin ülkenin geleceğine de hizmet olduğunu belirtti. Başkan VAR, özellikle gençlerin önünü açacak, sosyalleşmelerine imkân sunacak yeni projelerle gençliğe anlamlı bir jest yapmış oldu. Yapmış olduğu spor yatırımlarıyla gençler tarafından büyük takdir ve beğeni toplayan Başkan Alpay VAR, vatandaşlardan da tam not aldı. Memnuniyetlerini dile getiren vatandaşlar, kente ve Şarköy gençliği adına yaptığı anlamlı hizmetlerden dolayı Belediye Başkanı Alpay VAR’a teşekkürlerini ilettiler.

YENİLENEN SPOR TESİSİ BAŞLAMA VURUŞU İLE AÇILDI

Sporsever kimliği ile bilinen Belediye Başkanı Alpay VAR; baştan sona yenilenen Ertuğrul YANIK Spor Tesisi açılışında yapılan dostluk maçına katılım sağlayarak ilk vuruşu yaptı ve maç boyuncatop koşturdu. Halı saha maçında keyifli anlar yaşanırkenortaya renkli görüntüler çıktı. Spor ruhuna uygun centilmence geçen karşılaşmada kazanan sevgi ve dostluk oldu. ’’Sahada ter döken herkesi mücadelelerinden dolayı tebrik ediyor, spor yaşamlarında başarılar diliyorum’’ diyerek temennide bulunan Belediye Başkanı Alpay VAR, ‘’geleceğin yıldızları, milli sporcularının yetişmesine vesile olabilmeyi çok istiyoruz. Şarköy’ümüzün gurur kaynağı gençlerimizin, kentimizi spordaki başarılarıyla da temsil ettiğini görmek en büyük gayemiz ve arzumuzdur’’ dedi. Yapılan dostluk maçı sonrası çekilen hatıra fotoğrafı ile bu güzel gün ölümsüzleştirildi.

BAŞKAN VAR, ‘’ SPOR ŞARKÖY’DE BİR BAŞKA GÜZEL’’

Gençleri spora yöneltmek amacıyla yatırımların devam edeceğini belirten Belediye Başkanı Alpay VAR,‘’Gençlerimizi hem beden hem de fiziki açıdan daha sağlıklı bir hayat standartlarına kavuşmaları ve kötü alışkanlıklardan alıkoyması için sportif faaliyetleri önemsiyoruz. Gençleri spora yönlendirmek kadar onlara spor yapabilecekleri alanlarda oluşturmak bir o kadar önem arz ediyor. Mustafa Kemal ATATÜRK’ün dediği gibi ’’Ben sporcunun akıllı, zeki ve çevik olanını severim’’ sözünden ilham alarak, kentimizdeki gençlerimizi ülkemizin geleceğine hazırlarken spor ve bilim ışığında yol gösterici bir klavuz görevini üstleniyoruz. Kentimize hizmet etme aşkıylave spor ile büyüyen nesiller yetiştirmek adına bizler üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yapma gayreti içerisindeyiz. Bu kapsamda; Ertuğrul YANIK Spor Tesisi’mizi sadece yenilemekle kalmadık, aynı zamanda Tenis Kortu’ nu da tesisimize ekleyerek kentimizde bir ilki daha gerçekleştirdik. Gençlerimizinmodern ve daha temiz bir alanda spor yapması için çalışmalarımız tüm hızıyla devam edecek. Kentimize yeni spor alanları kazandırırken mevcut sahalarımızın da fiziki kalitesini arttırmayı ihmal etmiyoruz. Tek gayemiz sevgi kenti Şarköy’ümüzün kültürle, sanatla ve sporla anılır bir hale gelmesidir. Bu yolda bizlerin her zaman yanında olan Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Kadir ALBAYRAK’a desteklerinden dolayı şükranlarımı sunuyorum’’ dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.