TEKİRDAĞ TSO 2023 YILININ SON MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

TEKİRDAĞ TSO 2023 YILININ SON MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

 

Tekirdağ TSO 2023 yılının son meclis toplantısı; Meclis Başkanımız Hakan Şık başkanlığında Yönetim Kurulu, Meclis Üyelerimiz ve Komite Başkanlarımızın katılımıyla gerçekleşti.

Toplantıda gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.

Dilek ve temenniler kısmında konuşan Yönetim Kurulu Başkanımız, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay “2023 yılının son meclis toplantısına hoş geldiniz. Sözlerime başlamadan önce Pençe – Kilit operasyon bölgesinde şehit düşen güvenlik görevlilerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.” dedi.

Günay konuşmasının devamında şu sözlere yer verdi:

“Değerli meclis üyelerimiz,

2023 yılını farklılıkların yaşandığı ve tüm dünyanın etkilendiği, dolayısıyla ülkemizin de olumsuzluklardan geçtiği bir yıl olarak tamamlayacağız. Yılın son meclis toplantısını gerçekleştirerek gündem maddelerini karara bağladık. 2023 yılı için tüm arkadaşlarıma özverili çalışmaları için teşekkür ediyorum.

Covid süreci sonrası, 2023 yılı, halen devam etmekte olan Rusya – Ukrayna savaşı ve İsrail – Filistin savaşı (vahşeti) ile sürecin olumsuzluklarının hissedildiği bir yıl olarak hafızalardan çıkmayacaktır.

Ülke olarak tüm bu olumsuzluklara rağmen bir genel seçim süreci yaşadık. 2024 Mart ayı yerel seçimlerinde de ekonomik koşulların zorluklarına rağmen seçim yaşayacağız. Döviz, kur, enflasyon, faiz gibi ekonominin parametreleri iş hayatında sıkıntı yaşatan koşullardır.

Bunların yaşanması: hayat pahalılığı, maliyet hesaplarının öngörülememesi, yatırım ve iş yapma kabiliyetimizi kısıtlamaktadır. Diğer taraftan enerji maliyetleri, insan kaynağı, istihdam maliyetleri, vergi konuları gibi bir çok konu özel sektörü zorlamaya başladı.

Özellikle yakın coğrafyamızda yaşanan gündem, 2024 yılında da ekonomik koşullarımızı zorlaştıracak gibi gözüküyor.

Tekirdağ TSO olarak; her şeye rağmen bizler reel sektör temsilcileri olarak enseyi karartmadan, şehrimiz, bölgemiz ve ülkemizin ekonomik ve ticareti hayatına katkı sunmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Öncelikli sorun olan; enflasyonla mücadele, fiyat ve finansal istikrarın sağlanmasını temenni ediyoruz.

Pek çok açıdan zorlu geçen bir yılı geride bırakıyoruz. İçinde bulunduğumuz ekonomik koşulların zorluğunda ekonominin bel kemiği reel sektörün paydaşları olarak üretmeye, istihdam yaratmaya devam edeceğiz. Bizler elçiyiz ve asli görevimiz üyelerimizin üretim yapabilme gücünü beslemek ve güçlendirmektir. Üyelerimizden gelen talepleri başta TOBB Başkanımız olmak üzere her platformda dile getirdik, getirmeye devam edeceğiz. Bu kapsamda 2024 yılında da Tekirdağ TSO olarak öncelikle üyelerimize, şehrimize ve ülkemize fayda sağlamanın gayretini vereceğiz.

2024 yılının üyelerimiz, şehrimiz ve ülkemiz için iyi dileklerimizin yaşanacağı bir yıl olmasını temenni ediyorum.” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.