TCG NUSRET MÜZE GEMİSİ KOMUTANINDAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE ZİYARET

TCG NUSRET MÜZE GEMİSİ KOMUTANINDAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE ZİYARET

TCG Nusret Müze Gemisi Komutanı ve Personeli Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Münür Karaevli’yi ziyaret ederek bir süre görüştü.

Çanakkale Deniz Savaşı’nda üstlendiği görevi başarı ile yerine getirerek savaşın seyrini değiştiren Nusret Mayın Gemisi’nin anısını yaşatmak üzere aslına uygun olarak tasarlanan TCG Nusret Müze Gemisi, Tekirdağ Ceyport Limanı’nda ziyarete açıldı.

TCG Nusret Müze Gemisi’nin komutanının ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Vekili Karaevli, “TCG Nusret Mayın Gemisi, Çanakkale Savaşı’nda büyük kahramanlıklar göstermiş, savaşın kazanılmasında önemli rol oynamış, tarihimizde önemli bir yere sahiptir. TCG Nusret Gemisi’nin anısını yaşatmak üzere aslına uygun olarak inşa edilen TCG Nusret Müze Gemisi’ni ilimizde ağırlamaktan gurur ve mutluluk duyuyoruz. Bu bağlamda TCG Nusret Müze Gemisi’nin değerli komutanının ziyareti için de kendisine teşekkür ediyorum.” dedi.

TCG Nusret Deniz Müze Gemisi 23.06.2023 günü saat 18:00’a kadar Süleymanpaşa ilçemizde bulunan Ceyport Limanı’nda vatandaşlarımızın ziyaretine açık olacak. Ceyport Liman’ına demirleyen gemiyi gezen ziyaretçilere, Çanakkale Deniz Muhabereleri hakkında bilgi verilirken, Almanya’dan 1913’te Osmanlı Donanması’na teslim edilen geminin, 2011’de Gölcük Tersanesi’nde birebir inşa ediliş süreci de anlatıldı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.