Süleymanpaşa Belediyesi Dünya Çevre Günü kutlama etkinlikleri düzenledi

Süleymanpaşa Belediyesi Dünya Çevre Günü kutlama etkinlikleri düzenledi

Süleymanpaşa Belediyesi, 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla Rumeli İskelesi’nde kutlama etkinlikleri düzenledi.

Sıfır Atık ve “Temiz Deniz, Temiz Dünya” teması üzerinden deniz temizliği vurgusu ile organize edilen kutlamada, dalgıç polis ve jandarmanın dalış etkinliği, konserler, denizden çıkarılan atıkların sergilendiği sergi, ata tohumlarından, Süleymanpaşa Belediyesi seralarında yetiştirilen ve sebze meyve atıklarından elde edilen kompostla gübrelenen organik ürün sergileri, karbon ayak izi ölçümü gibi etkinlikler gerçekleştirildi.

YÜKSEL %100 GERİ DÖNÜŞÜM HEDEFİNİ AÇIKLADI

Törende konuşan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Süleymanpaşa Belediyesinin Trakya’da Sıfır Atık konusunda en başarılı ve Sıfır Atık belgeli tek belediye olduğunu, günlük 200 ton çöp üreten Süleymanpaşa’da bu çöplerin %100 oranında geri dönüşüme kazandırılmasını hedeflediklerini dile getirdi.

VALİ YILDIRIM EN ÇOK GERİ DÖNÜŞÜM YAPAN OKULLARA ÖDÜL VERDİ

Tekirdağ Milletvekili Mestan Özcan da gelişmiş ülkelerden örnekler vererek geri dönüşüm konusunda Süleymanpaşa’da önemli mesafe kat edildiğini görmekten duyduğu memnuniyeti ifade etti. Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım ise çevrenin korunmasında bireysel farkındalığın arttırılması konusuna dikkat çekti. Yıldırım, konuşmasının ardından Süleymanpaşa Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl hayata geçirilen Okullar Geri Dönüşümle Kazanıyor kampanyasında en çok atığı geri dönüştüren ilk üç okula ödüllerini takdim etti.

Etkinliğin ardından açıklamada bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, “5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla Rumeli İskelemizde düzenlediğimiz etkinlikte çocuklarımız ve vatandaşlarımızla buluştuk. Çevremizin ve doğamızın korunmasının önemine dikkat çekmek ve temizlik farkındalığını arttırmak amacıyla gerçekleştirdiğimiz programda, kıyı şeridinde yapılan dalışla denizden çıkarılan çöpleri iskelemizde sergileyerek, etkinlik kapsamında gerçekleştirdiğimiz proje ve hizmetlerimizi anlattık. Bu vesile ile Dünya Çevre Gününü bir kez daha kutluyorum,” diye konuştu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.