Eğitimde İş Birliği Protokolü İmzalandı

Eğitimde İş Birliği Protokolü İmzalandı

Örgün ve yaygın eğitim kapsamındaki din eğitimi ve öğretimi faaliyetlerinde, eğitim süreçlerindeki öğrencilere yönelik her türlü manevî danışmanlık ve dinî rehberlik hizmetlerinde İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile İl Müftülüğünün iş birliği imkânlarını genişletmek amacıyla Eğitimde İş Birliği Protokolü hazırlandı.

Protokol; Vali Aziz Yıldırım, İl Millî Eğitim Müdürü Ersan Ulusan ve İl Müftüsü Mustafa Soykök tarafından Tekirdağ Diyanet Eğitim Merkezinde imzalandı.

Protokol ile resmi ve özel temel eğitim, ilköğretim ve ortaöğretim çağındaki öğrencileri, öğrenci velileri ile Halk Eğitimi Merkezleri, müftülüklere bağlı Kur’an kursları, Diyanet Gençlik Merkezleri vb. yerlerden hizmet alan vatandaşlarımıza millî, manevî, ahlâkî, insani ve kültürel değerlerin benimsetilmesi; onların meslekî, akademik, sportif, sanatsal, kültürel, sosyal ve yabancı dil vb. alanlarda yeteneklerinin ortaya çıkarılması ve geliştirilmesi, çağımızın gerektirdiği bilgi ve becerilerin kazandırılması, öğretmen ve din görevlilerinin mesleki gelişimlerinin desteklenmesi sağlanacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.