Milletvekili Nurten Yontar’dan Anneler Günü Mesajı: ‘Zübeyde Hanım ve Atatürk’ün Mirası’

Milletvekili Nurten Yontar’dan Anneler Günü Mesajı: ‘Zübeyde Hanım ve Atatürk’ün Mirası’

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tekirdağ Milletvekili ve TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Üyesi Nurten Yontar, Anneler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Milletvekili Yontar, mesajında Mustafa Kemal Atatürk ve annesi Zübeyde Hanım’ın örnek ilişkisini vurgulayarak, annelerin toplumdaki rolünün önemine dikkat çekti.

Milletvekili Yontar mesajında şu ifadelere yer verdi: “Anneler Günü, tüm annelerimizi onurlandırdığımız, sevgi ve takdirlerimizi ifade ettiğimiz özel bir gündür. Bu özel günü, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ı anarak kutlamak, onun ve oğlu arasındaki derin bağın, bir annenin evladına olan inancının ve desteğinin neler başarabileceğini göstermesi açısından son derece anlamlıdır. Zübeyde Hanım, sadece Atatürk’ü yetiştirmekle kalmamış, ona Cumhuriyetimizi kuracak güç ve ilhamı vermiştir.”

Yontar, annelerin toplum içindeki rolüne vurgu yaparak, “Anneler, çocuklarının ilk öğretmenleri ve hayat boyu rehberleridir. Onların evlatlarına kattığı değerler, bireysel başarıların ötesinde, toplumun şekillenmesinde de kritik rol oynar. Zübeyde Hanım, tıpkı birçok anne gibi, zorluklara rağmen oğlunu büyük bir lider yapmak için gereken sevgi ve kararlılığı göstermiştir. Onun hikayesi, tüm annelerin evlatları üzerindeki etkisinin bir kanıtıdır,” dedi.

Milletvekili Yontar, mesajını, “Bu Anneler Günü’nde, Zübeyde Hanım başta olmak üzere, dünyamızı şekillendiren tüm annelerimizi kutluyor, onlara sağlık, mutluluk ve huzur dolu bir yaşam diliyorum. Şehit annelerimizi de minnet ve saygıyla anıyorum. Annelerimizin fedakarlıkları, her zaman toplumumuzun temel taşı olmuştur ve olmaya devam edecektir,” diyerek sonlandırdı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.