TEKİRDSAĞ DA MİSAFİR ETTİĞİMİZ DEPREMZEDE VATANDAŞLARIMIZ BAŞKAN ALBAYRAK’A TEŞEKKÜR EDEREK KUCAKLAŞTI

TEKİRDSAĞ DA MİSAFİR ETTİĞİMİZ DEPREMZEDE VATANDAŞLARIMIZ BAŞKAN ALBAYRAK’A TEŞEKKÜR EDEREK KUCAKLAŞTI

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 10 ilin etkilendiği deprem felaketinin ardından Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin tüm imkânlarını seferber ettiği deprem bölgesinden ilimize gelen depremzede vatandaşlar, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’a teşekkür ziyaretinde bulundular.
8 Şubat 2023 tarihinden itibaren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından en iyi koşullarda misafir edilerek tüm ihtiyaçları karşılanan depremzede vatandaşlar, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ı ziyaret ederek bir süre sohbet ettiler. Deprem felaketinin ardından kendilerine sahip çıkan ve her türlü ihtiyaçlarını karşılayan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne minnet duygularını ifade eden depremzedeler, “Biz Depremzedeler olarak çok büyük bir felaket yaşadık. Evimizi, barkımızı, yakınlarımızı kaybettik. Çok zor süreçten geçtiğimiz bir dönemde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi bize kucak açtı. Bizi misafir ederek her türlü ihtiyaçlarımızı karşıladılar. Bizlerle ve çocuklarımızla yakından ilgilendiler. Memleketimizden uzakta olduğumuzu bize hissettirmemek için ellerinden geleni yaptılar. Yaşadığımız sıkıntıları hafifletmek için çok çaba sarf ettiler. Ancak dün itibariyle çıkan bazı haberlerden dolayı üzüntümüzü belirtmek ve yapılan herşey için Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne, Başkan Albayrak’a ve ekibine teşekkür etmek üzere bu ziyareti gerçekleştiriyoruz. Tamamen kendi hür irademizle buradayız. Zor günlerimizde bize kucak açan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne ve Başkan Albayrak’a minnet borçluyuz ” diyerek duygularını ifade ettiler.
BAŞKAN ALBAYRAK: “TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HER ZAMAN DEPREMZEDE VATANDAŞLARIMIZIN YANINDADIR, BUNDAN SONRA DA YANLARINDAOLMAYA DEVAM EDECEKTİR”
Depremzede vatandaşların ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Albayrak, “8 Şubat tarihinden itibaren 569 depremzede vatandaşımızı Tekirdağımızda misafir ettik. Yaşanan büyük deprem felaketinin ardından Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak tüm imkânlarımızı deprem bölgesi için seferber ettik. Ancak son 1 gün içerisinde, kara propaganda yapılmak suretiyle depremzede vatandaşlarımız üzerinden kurumumuz ile ilgili yapılan asılsız haberler ve paylaşımlarla algı operasyonu yapılmaya çalışılmaktadır. Ancak depremzede vatandaşlarımızın yapmış oldukları ziyaret ve bize olan minnet duygularını samimiyetle ifade etmeleri, yapılmak istenen kara propaganda ve bu algı operasyonuna en güzel cevap teşkil etmektedir diye düşünüyorum. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak depremzede vatandaşlarımıza sırtımızı çevirmemiz, onları sahipsiz bırakmamız asla ve asla söz konusu dahi olamaz.
Tekirdağ Büyükşehir Belediyemiz tarafından arama kurtarma, enkaz kaldırma, sosyal yardımlar, sağlık hizmetleri, altyapı onarım faaliyetleri yürütüldüğü; dahası yüzlerce depremzede vatandaşımızın Tekirdağ’daki otellerde çok iyi koşullarda ağırlandığı, tüm ihtiyaçlarının giderildiği, kentimize uyum sağlamalarına yönelik pek çok etkinliğin düzenlendiği, tüm bu hizmetlerin afetzedelerimizce memnuniyetle karşılandığı gerçeği ortadayken kara propaganda uygulanarak kurumumuz aleyhinde haber ve yayınlar yapılmaktadır. Halbuki Tekirdağ Valiliği ve AFAD’ın depremzedelerin misafir edilmesi ile ilgili süreçten bilgileri vardır.
Yapılan asılsız yayın ve paylaşımlarla yürütülen algı operasyonu ile kamuoyunda AFAD ile Tekirdağ Valiliği’nin bu süreç hakkında bilgisi yokmuş ve depremzedeler kapı önüne konuluyormuş gibi bir izlenim oluşturulmaya çalışılmakta ve bu hizmet süreci kasıtlı bir şekilde sabote edilmektedir.
Kısacası Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, sosyal demokrat belediyecilik anlayışı ile şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da depremzede vatandaşlarımızın yanındadır. Halkımız şahsıma, bürokratlarıma ve kurumumuza yönelik yapılan kara propaganda ve algı operasyonuna prim vermeyecektir. Ben, depremzede vatandaşlarımıza ziyaretleri için teşekkür ediyorum. Bir kez daha her zaman ve her şartta yanlarında olduğumuzu üstüne basa basa vurguluyorum” dedi.

YORUMLAR

  1. blank Misafir dedi ki:

    Allah Allah, Tekirdağ Türkiye sınırları içerisinde yer alan Tekirdağ değil mi? Yani iki gündür bütün ulusal medya ve Tv ler, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin depremzedelere tahsis ettiği konutları terk etmesi direktifi ile çalkalanırken bu habere bak hele!