TÜRKİYE YARDIMSEVENLER DERNEĞİ KURULUŞUNUN 95 YILI

TÜRKİYE  YARDIMSEVENLER DERNEĞİ KURULUŞUNUN 95 YILI

TÜRKİYE YARDIMSEVENLER DERNEĞİ KURULUŞUNUN 95 YILI

Tekirdağ Şubesi kuruluşunun 95 yılını kutladı. Yönetim kurulu üyesi NEŞE ÖZER İN SUNUMU İLE TEKİRDAĞ VALİLİĞİ ATATÜRK ANITI ÖNÜNDE ÇELENK SUNMA SAYGI DURUŞU İSTİKLAL MARŞI VE DAHA TEKİRDAĞ ŞÜBE BAŞKANI NESLİHAN GÜRCANLAR GÜNÜN ANLAM VE ÖNEMİNİ BELİRTEN KONUŞMAYI YAPTI. DAHA SONRA Zübeyde Hanım anıtına GİDİLEREK saygı duruşu ve çıçeklar bırakıldı. Büyük şehir belediye başkanı kadir Albayrak Ali Rıza Efendi kafede tÖrene katılanlara ikramda bulundu..
Neslihan Gürcanlar: DERNEĞİMİZ 1928 YILINDA YOKSUL KADINA YARDIM CEMİYETİ ADIYLA KURULMUŞ OLUP 28.01.1928 YILINDA ULU ÖNDER ATATÜRK ÜN KADININ YOKSULU OLMAZ KADININ BİZATTİHİ VARLIKTIR..SÖZÜYLE DERNEĞİMİZİN ADINI YARDIM SEVENLER CEMİYETİ OLARAK DEĞİŞTİRMİŞTİR..BU YIL 95.YILIMIZI KUTLUYORUZ..DERNEĞİMİZİN ADI TÜRKİYE YARDIMSEVENLER DERNEĞİDİR..GENEL MERKEZ ANKARADADIR..TÜRKİYE GENELİNDE 130 ŞÜBESİ VARDIR..TEKİRDAĞ YARDIMSEVENLER DERNEĞİ 1984 YILINDANKURULMUŞTUR..BU YIL 39 YILIMIZI KUTLUYORUZ..DERNEĞİMİZ YAPILAN FAALİYETLERLE GELİR SAĞLAMAKTADIR..AYRICA ÜYE AİDATLARI YARDIM SEVEN VATANDAŞLARIMIZIN BAĞIŞLARI İLE FAALİYETLERİNİ SÜRDÜRMEKTEDİR..BU YAPMIŞ OLDUĞUMUZ FAALİYETLERDEN VE BAĞIŞLARDAN ELDE ETTİĞİMİZ GELİRLERİ HARCADIĞIMIZ YERLERİ AŞAĞIDAKİ ŞEKİLDE SIRALAYABİLİRİZ.. ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNEKARŞILIKSIZ ATATÜRK EĞİTİM BURSU VERİYORUZ..İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERE ERZAK YAKACAK YARDIMI YAPIYORUZ..YARDIMA MUHTAÇ VATANDAŞLARIMIZIN HER TÜRLÜ İHTİYAÇLARINI KARŞILAMAYA ÇALIŞIYORUZ..HASTA OLUP MADDİ DURUMU TEDAVİ VE İLAÇ ALMAYA YETERLİ OLMAYAN VATANDAŞLARIMIZA ELİMİZDEN GELDİĞİNCE YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞIYORUZ..HER YIL RAMAZAN AYINDA ERZAK YARDIMI YAPIYORUZ..KURBAN BAYRAMINDA NAKİT VEDE KURBAN ETİ HAYIRSEVER VATANDAŞLARIMIZIN KURBAN BAĞIŞLARINI İHTİYAÇ SAHİPLERİNE DAĞITIYORUZ..İYİKİ YARDIMSEVEN DOSTLARIMIZ VAR..BU YIL BEKLEMEDİĞİMİZ BİR FELAKETE ŞAHİT OLDUK..YANDIK..YÜREĞİMİZİN BENLİĞİMİZİN DERİNLERİNDE ACIYI HİSSETTİK.. DERNEK ŞÜBESİ OLARAK BAĞIŞÇILARIMIZIN DESTEĞİ İLE NAKİT YARDIMLARIMIZI GENEL MERKEZ AFET FONUNA TÜM ŞÜBELERİMİZLE BİRLİKTE YATIRARAK VALİLİK VE KAYMAKAMLIK İZNİYLE 3 TIR GEREKLİ MALZEMELERİ DEPREM BÖLGESİNE GÖNDERDİK..YÜCE TÜRK MİLLETİ BURADADA HER ZAMAN OLDUĞU GİBİ BİR ANDA KENETLENDİK..TEKİRDAĞ A GELEN DEPREMZEDE KARDEŞLERİMİZE DERNEK OLARAK İLK GÜNDEN İTİBAREN NAKDİ VE EŞYA YARDIMLARINA BAŞLADIK..TABİKİ UZUN BİR SÜREÇ HER ŞEY YERİNE OTURACAK..BİZLER HER ZAMAN DEVLETİMİZİN VE MİLLETİMİZİN YANINDA OLACAĞIZ..ELİMİZDEN NE GELİRSE SONUNA KADAR YAPACAĞIZ..ALLAHIM CANIM ÜLKEME BİR DAHA BÖYLE FELAKETLER GÖSTERMESİN..ÖLENLERİMİZE RAHMET YARALILARIMIZA DA ACİL ŞİFA DİLİYORUZ..AYRICA DEPREMDE KAYBETTİĞİMİZ ANTAKYA ŞÜBE BAŞKANI F.GÜLSEV ÖMEROĞLU KAHRAMANMARAL ŞÜBE BAŞKANI TÜRKAN BAL MALATYA ŞÜBESİ YÖNETİM KURULU ÜYELERİMİZ GÜLLÜ TUNCE VE EŞİ HÜLYA FOŞKANLI OĞLU KIZI DAMADI VE 3 TORUNU GAZİANTEP ŞÜBEMİZİN BURSLU ÖĞRENCİSİ FATMA NUR VE ANNESİ BİZLERİ DERİNDE ÜZMÜŞTÜRYAPTIKLARI YARDIMLAR YOLDAŞLARI CENNET MEKANLARI OLSUN OLSUN BAŞIMIZ SAĞOLSUN..95 YIL ATAMIZIN ÇİZDİĞİ YOLDAN AYRILMADAN ADINI KOYDUĞU DERNEĞİMİZE HALKIMIZIN DESTEKLERİ İLE BAŞARILI ÇALIŞMALARIMIZLA LAYIK OLMAYA ÇALIŞIYORUZ..SÖZLERİME SON VERİRKEN BURAYA KADAR GELİP BİZLERİ YALNİZ BIRAKMADĞINIZ İÇİN ŞAHSIM VE YÖNETİM KURULUM ADINA TEŞEKKÜR EDER ÖNÜNÜZDE SAYGI İLE EĞİLİRİM BAŞKAN NESLİHAN GÜRCANLAR..

CUMHURİYETİMİZİN 100 üncü,
ATATÜRK’ümüzün ÖNERİLERİ İLE KURULAN VE BİZZAT KENDİSİ TARAFINDAN İSİMLENDİRİLEN TÜRKİYE YARDIM SEVENLER DERNEĞİMİZİN 95 . KURULUŞ YILINI ,ÜLKEMİZİ DERİN ACILARA GARK EDEN , ASRIN FELAKETİ OLAN DEPREMİN BÜYÜK ACISI İÇERESİNDE YAŞIYORUZ.
HATAY , MALATYA , DİYARBAKIR , ŞANLIURFA , KAHRAMANMARAŞ ,
GAZİANTEP , OSMANİYE , ADANA , KİLİS , ADIYAMAN İL VE ÇEVRELERİNİN , YÖRE HALKIMIZIN , ULUSUMUZUN YASI BÜYÜK , ACISI TARİFSİZDİR.
BU GÜN BİR VE BERABER OLMA ,BİLİME DAHA ÇOK ÖNCELİK TANIMA , İLİM VE FENLE HAREKET ETME ZAMANIDIR .
DEPREMİN ÜLKEMİZ COĞRAFYASININ KADERİ OLDUĞUNU BİLDİĞİMİZ ,BUNDAN SONRADA HER ZAMAN YAŞAMA OLASILIĞI FAZLA OLAN BEKLENTİLER İÇİN , İÇİNDE YAŞADIĞIMIZ, ÇALIŞTIĞIMIZ BİNALARIMIZIN SAĞLAMLIĞINI DAHA DA FAZLA SORGULAMA ZAMANIDIR.
TÜRKİYE YARDIM SEVENLER DERNEĞİ AİLEMİZ OLARAK GENEL MERKEZ ve 130 ŞUBEMİZ İLE BİRLİKTE MİLLET OLARAK SAHİP OLDUĞUMUZ EN DEĞERLİ HASLETİMİZ OLAN “YARDIMSEVERLİK”DUYGUMUZLA 95 YILDIR OLDUĞU GİBİ BU GÜNDE MİLLETİMİZİN,DEVLETİMİZİN YANINDA , GÖREVİMİZİN BAŞINDAYIZ.
ANKARA VALİLİĞİ, ÇANKAYA KAYMAKAMLIĞI İZNİ İLE
DEPREM BÖLGEMİZE;
***HER TÜRLÜ İHTİYAÇ MALZEMESİ İLE DONATILAN 3 TIR VE 1 KAMYONUMUZ ADIYAMAN ,MALATYA ve ANTAKYA/SERİNYOL
8. KOMANDO TUGAYINA GÜVENLE ULAŞMIŞTIR.
***ACILARIMIZIN SARILMASI AŞAMASINDA DA TÜRKİYE YARDIM SEVENLER DERNEĞİ AİLESİ OLARAK BUNDAN BÖYLE BÖLGEDE KALICI YARDIMLARIMIZ YAPILACAKTIR.
***DERNEĞİMİZE YAPILAN ŞAHSİ YARDIM BAŞVURULARININ HEPSİ BÜYÜK BİR ÖZENLE KARŞILANMAKTADIR.
***HER ZAMAN VE HER ŞARTTA BURSLARINI VERMEĞE DEVAM ETTİĞİMİZ “ ATATÜRK EĞİTİM BURSLU ÖĞRENCİLERİMİZ “ İÇİN UYGARLIKTAN , İLİMDEN , FENDEN KUVVET ALIYOR , EĞİTİMLERİNE ARALIKSIZ DEVAM ETMELERİNİ DİLİYORUZ .
YARINLARIMIZIN TEMİNATI GENÇLERİMİZLE BERABER ATAMIZIN ve CUMHURİYETİMİZİN KAZANIMLARININ İZİNDE YÜRÜMEKTEN ONUR DUYUYORUZ.
ATATÜRK DERKİ ;
UMUTSUZ DURUMLAR YOKTUR,
UMUTSUZ İNSANLAR VARDIR,
BEN HİÇ BİR ZAMAN UMUDUMU YİTİRMEDİM !!!
CUMURİYETİMİZİN 100.,DERNEĞİMİZİN 95.YILINDA HEPİMİZ UMUTLU OLMALIYIZ , İLMİN VE ÇAĞDAŞLIĞIN IŞIĞINDA BİR ve BERABER SARMALIYIZ YARALARIMIZI.
KAYBETTİĞİMİZ DEĞERLİLERİMİZ İÇİN TANRIDAN RAHMET , YARALI VE ACILI CANLARIMIZ İÇİN ACİL ŞİFALAR DİLİYORUZ.
DOSTLUK, SAĞLIK VE BERABERCE CUMHURİYETİMİZİN VE DERNEĞİMİZİN GÜCÜ VE UMUDUMUZ HEP VAR OLSUN.
95. KURULUŞ YILIMIZDA İLK GÜNDEN BU GÜNE DERNEĞİMİZDEN GÜVEN,DESTEK VE EMEĞİNİ ESİRGEMEYEN YARDIM SEVEN HALKIMIZA EN DERİN SEVGİ VE MİNNETLERİMİZİ SUNARIZ.
SAYGILARIMIZLA…