Tekirdağ NKÜ Öğretim Üyeleri Tekirdağ’ın Önder Çiftçileriile Bir Araya Geldi

Tekirdağ NKÜ Öğretim Üyeleri Tekirdağ’ın Önder Çiftçileriile Bir Araya Geldi

Geçtiğimiz hafta Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesinde gerçekleşen uluslararası katılımlı ‘Toprak Sağlığı ve İklim Değişikliğine Uyum Kongresi’ programı kapsamında Kongre Düzenleme Komitesi son olarak Tekirdağ’ımızın Önder Çiftçileri ile buluştu.
Buluşmada Tekirdağ’ımızın Önder Çiftçilerinin yanı sıra Süleymanpaşa Tarım İlçe Müdürü Ufuk İŞÇAN,İl Tarım Müdürlüğü Bitkisel Üretim Şube MüdürüAbdurrahman ERDOĞAN, Önder Çiftçi Üretim ve Pazarlama Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet AYKUT, Kooperatif Genel Müdürü Ali Hakan DOĞANUZ,İlve İlçe Tarım Teşkilatı Teknik Personeliile Önder Çiftçi Tarım Danışmanları hazır bulundu.
Buluşmada öncelikleKongre Düzenleme Komitesi BaşkanıTekirdağ NKÜ Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Öğretim Üyesi Prof. Dr. Metin TUNAtarımın başlangıcından bu yanayapılan bazı uygulamaların toprak üzerindeki olumsuz etkileri üzerine bir sunum yaptı.
Daha sonra Tarla Bitkileri Bölümünde Misafir Öğretim Üyesi olarak bulunan Amerika Birleşik Devletleri’nin Vermont Üniversitesi Öğretim Üyesi Uzman Araştırmacı Lindsey RUHL ‘Toprak Sağlığının Prensipleri ve Değişen İklim Koşullarında Sürdürülebilir Tarım İçin Önemi’ başlıklı bir sunum yaptı.
Sunumlardan sonra toplantı,soru ve cevaplar ile sıcak ve samimi bir tartışmaortamında devam etti. Önder Çiftçiler tarafından yoğun ilginin gösterildiği toplantıda ayrıca Önder Çiftçilerin de katılımıylaÜniversitemizin Ziraat Fakültesininöncülüğünde toprak sağlığını koruyucu, hatta iyileştirici uygulamalar ile ilgili pratiğe yönelik ortak bilimsel çalışmalar yapılması ve sonuçların tartışılması amacıyla sık sık bir araya gelinmesi konusunda fikir birliğine varıldı.
Program sonunda Kongre Düzenleme Komitesi Başkanı Prof. Dr. Metin TUNA,buluşmanın gerçekleşmesindeki katkılarından dolayı,Önder Çiftçi Üretim ve Pazarlama Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet AYKUT ve Kooperatif Genel Müdürü Ali Hakan DOĞANUZ ile katılım sağlayanÖnder Çiftçilere teşekkür etti.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.