AB DESTEKLİ PROJEMİZİN BAŞLANGIÇ TOPLANTISI YAPILDI

AB DESTEKLİ PROJEMİZİN BAŞLANGIÇ TOPLANTISI YAPILDI

 

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin ortaklaşa finanse ettiği ‘İklim Değişikliğine Uyum Hibe Programı’ kapsamında Çerkezköy Belediyesi’nin hibe fonu almaya hak kazandığı ‘All in Green Creation a Climate-Resilient Neighborhood in the Industrial Town’ isimli projenin tanıtım toplantısı Çerkezköy Belediyesi’nde yapıldı.

TEŞEKKÜR EDİYORUM

Çerkezköy Belediyesi’nin hibe fonu almaya hak kazandığı ‘All in Green Creation a Climate-Resilient Neighborhood in the Industrial Town’ isimli projenin tanıtım toplantısını yapan Belediye Başkan Yardımcımız Levent Yıldırım, iklim değişikliğinin günümüzün somut gerçeklerinden biri olduğunu vurgulayarak, “İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğümüz yoğun çaba ve gayret göstererek Belediyemize hibe kazandırmışlardır. Bununla ilgili gerekli çalışmaları yapıp, vatandaşlarımızı bilgilendireceği. Emeği geçen tüm arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

KONUŞMALAR YAPILDI

Belediye Başkan Yardımcımız Levent Yıldırım’ın ardından İklim Değişikliği Başkanlığı’nı temsilen Çevre Yüksek Mühendisi Berna Yiğit, sözleşme makamını temsilen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü’nden İklim Değişikliği Hibe Koordinatörü ve Çevre Şehircilik Uzmanı Ceren Uncu Ağaçdiken, proje partnerlerimiz Kampüs Sivil Toplum, Sanat, Kültür ve Eğitim Derneği’ni temsilen Proje Uzmanı Emine Gözen birer konuşma yaparak, hibe almaya hak kazandığımız proje ile ilgili bilgiler verdiler.

HİBE FON TUTARI NE KADAR?

Programın son konuşmasını yapan Çerkezköy Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdür Vekili Mehmet Furkan Tülün, projenin genel çerçevesi, projenin amaçları ve projenin nihai hedefleri hakkında bilgi verdi. Projenin fon sağlayıcılığını Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin ortaklaşa yaptığını kaydeden İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdür Vekili Mehmet Furkan Tülün, yaptıkları projenin aldığı fon tutarının 229 bin 865 Euro olduğunu ifade etti.

18 AY SÜRECEK

Projenin toplamda 18 ay süreceğini ve bu 18 aylık sürede proje kapsamında yapılacak işlerin yapılacağını ve ardından sürdürülebilir bir proje haline getirileceğini kaydeden İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdür Vekili Mehmet Furkan Tülün, yapılacak çalışmalar ile ilgili sosyal medya ve dijital medyada sürekli bilgilendirmelerin yapılacağını ifade etti.

Konuşmaların tamamlanmasının ardından Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin ortaklaşa finanse ettiği ‘İklim Değişikliğine Uyum Hibe Programı’ kapsamında Çerkezköy Belediyesi’nin hibe fonu almaya hak kazandığı ‘All in Green Creation a Climate-Resilient Neighborhood in the Industrial Town’ isimli projenin tanıtım toplantısı sona erdi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.