BÜYÜKŞEHİR’DEN ŞARKÖY’E DEV ALTYAPI PROJESİ

BÜYÜKŞEHİR’DEN ŞARKÖY’E DEV ALTYAPI PROJESİ

“Güçlü Altyapı Sağlam Gelecek” sloganı ile altyapıda dev yatırımlara imza atan ve gelecek nesillere yaşanabilir bir Tekirdağ bırakmak amacıyla çalışmalarını titizlikle sürdüren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve bağlı kuruluşu TESKİ tarafından yapımına başlanan Cemal Özkan Caddesi ve bağlantılı sokaklarında Yağmur Suyu İnşaatı, Kısmi Kanalizasyon ve İçme Suyu İnşaatları Yapım İşi Temel Atma Töreni yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

40 milyon TL yatırım bedeliyle 2024 yılı Nisan ayına kadar tamamlanması planlanan proje kapsamında bahse konu Cemal Özkan Caddesi ve bağlantılı sokaklarda 309 metre menfez, 2 bin 245 metre yağmur suyu hattı, 1.495 metre kanalizasyon hattı ve 1.650 metre içme suyu hattı imalatı yapılacak. Proje tamamlandığında bölgede yaşayan vatandaşlar daha kaliteli içme suyu ve kanalizasyon hizmetine kavuşmuş olacak.

BAŞKAN KADİR ALBAYRAK: “ŞARKÖY’E YÖNELİK HİZMETLERİMİZ ARTARAK DEVAM EDECEK”

Temel atma programında bir konuşma yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, 17 Kasım Şarköy’ün Kurtuluş Bayramı’nda önemli bir projenin temelini attıkları için mutlu olduklarını belirterek, “Güzel ilçemiz Şarköy’de bir büyük projeyi daha başlatmış olmanın mutluluğu içerisindeyiz. Hızla büyüyen ve gelişen güzel Şarköy’ümüzün altyapı hizmetlerine olan ihtiyacı her geçen yıl artıyor. Küresel iklim değişikliği hücresel yağışların yoğunluğunu daha da arttırıyor. Bu durum altyapının güçlendirilmesini zorunlu hale getiriyor. Yapmış olduğumuz teknik analizler sonucunda Cemal Özkan Caddesi’ne 23 bin metrekarelik havzadan; Atatürk Caddesi’ne 211 bin metrekarelik havzadan yağmur suyu akışı meydana geldiğini tespit ettik. Aşamalı olarak gerçekleştireceğimiz çalışmalar sonucunda Cemal Özkan Caddesi ve bu caddeye bağlı sokaklara yağmur suyu hatları yapacağız. Bu kapsamda 40 santimetre ile 140 santimetre arasında çeşitli çaplarda borular döşeyeceğiz ve mazgallar yapacağız. Çalışmalarımız tamamlandığında 309 metre menfez, 2 bin 245 metre yağmur suyu hattı, 1.495 metre kanalizasyon hattı ve 1.650 metre içme suyu hattı yapmış olacağız. 40 milyon TL yatırım bedelli bu projeyi 2024 yılı Nisan ayına kadar tamamlamayı hedefliyoruz. Projemiz tamamlandığında bu bölgede yaşayan vatandaşlarımız daha kaliteli içme suyu ve kanalizasyon hizmetine kavuşacak. Ayrıca yeni yapacağımız yağmur suyu hatlarıyla, yağışlar esnasında oluşan yüzeysel akıntıların çok büyük ölçüde azalacağını öngörüyoruz. Açılış törenimizde de yeniden bir araya gelebilmek ümidiyle bu hizmetimizin hayırlı olmasını diliyorum. Şarköy’e yönelik hizmetlerimiz artarak devam edecek” şeklinde konuştu.

TESKİ Genel Müdürü Turhan Toprak’ın proje ile ilgili teknik bilgilendirme konuşması yaptığı törende, Tekirdağ Milletvekili Nurten Yontar ve Şarköy Belediyesi Başkan Vekili Nafiz Selçuk Güvenilir, birer konuşma yaparak proje için başta Başkan Kadir Albayrak olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.