Vali Soytürk Aile Sağlığı Merkezi ile 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu’nun Temel Atma Töreni’ne Katıldı

Vali Soytürk Aile Sağlığı Merkezi ile 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu’nun Temel Atma Töreni’ne Katıldı
28 Eylül 2023 19:20

Vali Recep Soytürk, Çerkezköy ilçemiz İstasyon Mahallesi’nde Hayırseverler Saim Buyruk ve Halil İbrahim Buyruk tarafından yaptırılacak olan Aile Sağlığı Merkezi ile 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu’nun Temel Atma Töreni’ne katıldı.

Temel Atma Töreni’nde bir konuşma yapan Vali Soytürk; “Allah size bir gelir nasip etti ama daha önemlisi o geliri böyle hayır işlerinde harcama duygusu verdi. O yüzden çok şanlısınız. Allah hayrınızı kabul etsin. Allah razı olsun. Sizleri tebrik ediyorum. ”dedi.

Temel Atma Töreni’ne Vali Soytürk’ün yanı sıra Çerkezköy Kaymakamı Nazmi Günlü, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Çetin, Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler, İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Cengiz Kalkan, Hayırseverler Saim Buyruk ve Halil İbrahim Buyruk katıldı.

İstasyon Mahallesi’nde yer alan taşınmaza Buyruk Tekstil tarafından 6 hekimli Aile Sağlığı Merkezi ile 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu yapılacaktır.

Aile Sağlığı Merkezi ile 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu bodrum ve zemin kattan oluşacak ve toplam kapalı alanı 1.092 m2 olacaktır.

Aile Sağlığı Merkezinde 6 adet muayene odası, gebe, bebek izlem, acil müdahale, laboratuvar, ofis, emzirme odası, eğitim odası, mutfak, 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunda ise 3 adet personel odası, çalışma ve eğitim odası ile teknik alanlar yer alacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.