Temmuz Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

Temmuz Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

Çorlu Belediyesi Temmuz ayı olağan meclis toplantısı yapıldı.

Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt’un başkanlığında Çorlu Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleştirilen toplantıda gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı. Gündem maddelerinin görüşülmesine geçilmeden önce dört ek gündem maddesinin de Meclis gündemine alınması oy birliğiyle kabul edildi.

Temmuz ayı olağan meclis toplantısında alınan kararlar şu şekilde oldu:

– İşletme ve İştirakler Müdürlüğü ücret tarifesinin güncellenmesi konusunun görüşülmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonuna havalesi oy birliğiyle kabul edildi. Ara komisyonda görüşülen ücret tarifesi, oy birliğiyle kabul edildi.

– Çorlu Çocuk ve Gençlik Kapalı Cezaevinde kalan çocukların ihtiyaçlarına yönelik talep edilen malzemelerin temini konusunun görüşülmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonuna havalesi oy birliğiyle kabul edildi. Ara komisyonda görüşülen konu, oy birliğiyle kabul edildi.

– Önerler Mahallesi 378 adada kayıtlı imar planlarında park alanı olarak kalan 11.667,72 m²’lik taşınmazın Çorlu İş İnsanları ve Sanayiciler Derneği (ÇİSAD) tarafından ağaçlandırılması ve bu park alanına “ÇİSAD Hatıra Ormanı” adının verilmesi hususu görüşüldü ve imzalanacak protokol için Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt’a yetki verilmesi oy birliğiyle kabul edildi.

– Plan ve Bütçe Komisyon Raporu, Meclis Üyesi Değer Kara tarafından okundu ve rapor oy çokluğuyla kabul edildi.

– İçişleri Komisyon Raporu, Meclis Üyesi Fahri Sangdıç tarafından okundu ve rapor oy birliğiyle kabul edildi.

– İmar planı değişikliklerinin görüşülmek üzere İmar Komisyonu’na havalesi oy birliğiyle kabul edildi.

– İmar Komisyonu Raporu Meclis Üyesi Bilgehan Çağlar tarafından okundu ve rapor oy çokluğuyla kabul edildi.

– 13 – 20 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek olan “Ohrı̇d Zdravko Banar International Folklore” adlı festivalden gelen davet üzerine katılım sağlayacak 29 kişiden oluşan Çorlu Belediyesi Halk Dansları Topluluğu üyelerinin gri pasaport alımı için gerekli iznin verilmesi, pasaport giderleri, yol giderlerinin (otobüs, yakıt, otoyol geçiş ücretleri, otopark ücretleri vb.) karşılanması hususu görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

– Çorlu Belediyesi hizmetlerinde kullanılmak üzere 11 adet aracın alınması konusu görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

– 5393 sayılı Belediye Kanununun 49’uncu ve bu kanuna göre hazırlanan Belediye ve Bağlı Kuruluşları ile Mahalli İdare Birlikleri Norm Kadro İlke ve Standartlarına Dair Yönetmeliğe uygun olarak II Sayılı Boş Kadro Değişiklik Cetveli’nde yazılı kadroların derece ve unvan değişikliklerinin yapılması konusu görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

– Mülkiyeti Maliye Hazinesi adına Çorlu sınırları içinde kayıtlı bulunan 1,737.53 m²’lik bir taşınmazın “Şiddete Sıfır Tolerans İlkesi” ile kadına yönelik her türlü şiddeti önlemek amacıyla Kadın Konukevi Hizmet Binası olarak düzenlenmesi amacıyla Çorlu Belediyesi adına tahsisi konusunun görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.