1919 Süleymanpaşalı genç 19 Mayıs’ı rekorla kutladı

1919 Süleymanpaşalı genç 19 Mayıs’ı rekorla kutladı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Süleymanpaşa’da farklı bir etkinlikle kutlandı. Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen dev organizasyonda, 1919 Süleymanpaşalı genç, Tekirdağ Karşılaması halk oyunu gösterisi sergileyerek bir rekora imza attı.

Süleymanpaşa sahil dolgu alanda gerçekleştirilen etkinlikte; 1919 gençten oluşan halk oyunu ekibi görsel bir şölen sunarken, gösteriyi izleyen binlerce vatandaş da alkışları ile bayram coşkusuna eşlik etti.

BAŞKAN YÜKSEL GENÇLERİ TEBRİK ETTİ

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, aylarca çalışarak gösteriyi hazırlayan gençleri tebrik etti. Yüksel, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı Süleymanpaşa’ya yakışan şekilde kutladıkları için gençlere teşekkür etti.

Türkiye’de bir ilke imza atarak tarihe geçen gençler, gösteri sonrası DJ eşliğinde doyasıya dans edip eğlenerek Gençlik Bayramı’nın tadını çıkardı.

“GENÇLERİMİZİ VE EĞİTMENLERİMİZİ KUTLUYORUM”

Etkinlik sonrası açıklamada bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı coşkusunu, Türkiye’de ilk kez 1919 gencimizin katılımıyla gerçekleştirdiğimiz Tekirdağ Karşılaması Halk Oyunu Gösterisi ile taçlandırdık. Bu büyük ve tarihi etkinlikte yer alan tüm gençlerimizi ayrı ayrı tebrik ediyor, başta eğitmenlerimiz olmak üzere, teşrifleriyle bizleri onurlandıran tüm halkımıza ve bu anlamlı organizasyonu Türkiye’ye duyuran basınımızın değerli temsilcilerine can-ı gönülden teşekkürlerimi sunuyor, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı bu vesileyle tekrar kutluyorum,” diye konuştu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.