Mobil Aşevi Hatay’da hizmet vermeye başladı

Mobil Aşevi Hatay’da hizmet vermeye başladı

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde 10 şehrimizi vuran depremin ardından yola çıkan Süleymanpaşa Belediyesi Mobil Aşevi, Hatay’da faaliyete başladı.

Tüm Türkiye’yi yasa boğan deprem faciasının ardından harekete geçen Süleymanpaşa Belediyesi, Tekirdağ Valiliği İl Koordinasyon Kurulunun himayesinde yardım kampanyası başlatmış, on binlerce Süleymanpaşalı tek yürek olarak kışlık kıyafet, ısıtıcı, battaniye ve yorgan, gıda ve hijyenik ürünler gibi TIR’lar dolusu yardım malzemesi deprem bölgesine gönderilmişti. Bu kapsamda Süleymanpaşa Belediyesine ait Mobil Aşevi de beraberinde 5 TIR’lık gıda ile Hatay’a gitmek üzere yola çıkmıştı.

İLK ETAPTA 10 GÜN HİZMET VERECEK

Felaketin ikinci gününde Hatay’a ulaşan Mobil Aşevi, depremzedelere sıcak yemek ve çorba ikramına vakit kaybetmeden başladı. Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Gökhan Saygı da Mobil Aşevi ile birlikte Hatay’a giderek yardım çalışmalarına bizzat katıldı. Mobil Aşevi altı personelle birlikte ilk etapta 10 gün, ihtiyaç olması halinde daha uzun süre afet bölgesinde hizmet vermeye devam edecek.

Öte yandan, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel de afet bölgesine hareket ederek felaketten etkilenen vatandaşlarımıza destek vermek üzere yola çıktı.