Esnaf İYİ Partili Metiner’e Dert Yandı: Sattığımızı Yerine Koyamıyoruz

Esnaf İYİ Partili Metiner’e Dert Yandı: Sattığımızı Yerine Koyamıyoruz

 

İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Gökhan Metiner ve Süleymanpaşa İlçe Başkanı Ali Murtaza Tiryaki, esnafın sorunlarını dinledi. Kiraları ödeyemediklerini söyleyen esnaf, “Siftah yapamadan dükkan kapatıyoruz. Sattığımızı yerine koyamıyoruz. Bağkur’u ödeyemez hale geldik” diye konuştu.
İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Gökhan Metiner ve Süleymanpaşa İlçe Başkanı Ali Murtaza Tiryaki ve partililer Süleymanpaşa ilçesinde esnafı ziyaret ederek dert dinledi.
İşyerlerini siftahsız kapatmak zorunda kaldıklarını ifade eden esnaf, “Ne yapacağımızı bilemiyoruz. Satış yapamadan dükkanımızı kapatır hale geldik. Kiramızı ödeyemiyoruz. Bağkur ve SGK primleri çok arttı. Bu fiyatlarla asla Bağkur, SGK ödeyemeyiz. Sattığımızı yerine koyamıyoruz. Bazen satmasak mı diye düşünüyoruz. Lütfen bizleri bu darboğazdan kurtarın” diye dert yandı.
Esnafın adeta can çekildiğini söyleyen Metiner, “Ne alan ne satan memnun. Üst üste gelen zamlar vatandaşın alım gücünü düşürdü. Satışlar düşünce esnafımız zor günler geçirmeye başladı. Ay boyunca esnaf kardeşlerimiz kiraya, maaşa, elektriğe çalışır oldu. Kira fiyatlarını geçen elektrik faturaları esnafımızı canından bezdirdi. İnsanlar çalışarak batıyor. İş bilmez iktidar ve yöneticilerinin artık gitme vakti geldi. Bu esnaf bu kışı geçirir ama yediği fatura, vergi, SGK, kira kazığını unutmaz. Yeter artık söz milletin diyerek sandıkta cevabını verecektir” dedi.