Dolar
Euro
Altın
BİST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Tekirdağ °C
Tekirdağ
°C
°C
°C
°C
°C

ŞEHİT MEHMET ŞENGÜL ORTAOKULU “KOÇLUK EĞİTİM PROJESİ”

ŞEHİT MEHMET ŞENGÜL ORTAOKULU  “KOÇLUK EĞİTİM PROJESİ”
19 Ocak 2023 19:48

 

 

Okulumuzda uyguladığımız Koçluk Eğitim Projesi ile öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz arasında bir güç birliği oluşturarak öğrencilerimizin; kendini tanımasını, öğrenme becerilerini geliştirmesini, ilgi ve yetenekleri çerçevesinde hedefler belirlemesini amaçlamaktayız.

 

Öğretmenlerimiz bu proje ile öğrenciye odaklanarak, öğrenci ve ailesi ile birlikte öğrencinin başarma isteğini arttırıcı çalışmalar yapmakta, öğrenci ile sürekli iletişim halinde olarak ders başarısını takip ederek gerekli durumlarda okul rehberlik servisine öğrenciyi yönlendirmektedir.

 

Bu proje ile öğretmenlerimiz öğrencilerin ailesi, okulu, öğretmenleri ve arkadaşlarıyla olan ilişkilerini düzenlemesine de yardım etmektedir. Öğrencilerin farkındalıklarını artırarak yetenekli olduğu alanları saptamasına yardımcı olmaktadır. Öğretmenlerimiz; öğrencilerimizin uygun hedefler belirlemesine ve bu hedeflere yönelik eyleme geçerek, kendilerine uygun ders çalışma yöntemlerini bularak okul başarılarını arttırmaları için çaba göstermektedir.Öğrencilerimiz bu proje ile öğretmenlerinden öğrendiği ders çalışma ve test çözme teknikleri uygulayarak deneme sınavlarında başarılarını arttırmaktadır.

 

Koçluk Eğitim Projesini okulumuzda 4 yıldan beri sürekli olarak uygulamaktayız. Bu proje sayesinde okulumuzun LGS başarısının ve sınavlı okullara yerleşen öğrenci sayısının her geçen gün arttığını görmekteyiz.