Vali Aziz Yıldırım ve Eşi Güllühan Yıldırım Yahya Kemal Beyatlı Konser & Şiir Dinletisi’ni İzledi

Vali Aziz Yıldırım ve Eşi Güllühan Yıldırım Yahya Kemal Beyatlı Konser & Şiir Dinletisi’ni İzledi

Vali Aziz Yıldırım ve eşi Güllühan Yıldırım, Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi’nde düzenlenen Yahya Kemal Beyatlı Konser&Şiir Dinletisi’ni izledi.

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Doç. Dr. Hasan Kaya koordinesinde bölüm öğrencileri tarafından Yahya Kemal Beyatlı’nın şiirleri seslendirildi.

Ardından Yahya Kemal Beyatlı’nın şiirlerinden bestelenen eserler, Yahya Kemal Beyatlı Güzel Sanatlar Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından seslendirildi.

Dinleyicilerin büyük beğenisini kazanan şiir dinletisi ve konser, konseri düzenleyen Akademisyen Kaya ve lise öğretmenlerine Vali Yıldırım ve Süleymanpaşa Kaymakamı Mustafa Güler tarafından çiçek taktim edilmesi ve günün anısına hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından sona erdi.

Konserin ardından bir konuşma yapan Vali Yıldırım; “Öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz, sanatçılarımız hakikaten çok güzel icra ettiler. Ben inanıyorum ki bu performans İstanbul’da Atatürk Kültür Merkezi’nde rahatlıkla sergilenebilir. O kadar zor parçaları çok güzel bir şekilde terennüm ettiler. Tebrik ediyorum.

Sanatçı böyle yetişiyor, sonrasında da kendileri de hem ülkemizi temsil ediyorlar hem sanatlarını bütün bir dünya milletine duyuruyorlar. Ben tekrar teşekkür ediyorum. Onları yetiştiren hocalarımızı tebrik ediyorum.” dedi.

Konsere Vali Aziz Yıldırım ve eşi Güllühan Yıldırım’ın yanı sıra Süleymanpaşa Kaymakamı Mustafa Güler, Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Uzunlar, İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan, Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu ve vatandaşlar katıldı.