ENDURO SPORCUSU OKUYAN’DAN BAŞKAN AKAY’A ZİYARET

ENDURO SPORCUSU OKUYAN’DAN BAŞKAN AKAY’A ZİYARET

Motosiklette 2022 sezonunun en iyileri Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Şampiyonlar Ödül Töreni’nde 40 yaş üstü Süper Enduro kategorisinde Türkiye ikincisi olan Çerkezköy Motosiklet İhtisas Spor Kulübü Başkanı ve Enduro sporcusu Mehmet Okuyan, Belediye Başkanımız Vahap Akay’ı ziyaret etti.
8 BRANŞ 70 SINIFTA YARIŞ GERÇEKLEŞTİ
Türkiye Motosiklet Federasyonu Şampiyonlar Ödül Töreni’nde 5 yaşından 70 yaşına kadar Türkiye’nin şampiyon sporcularının 2022 sezonu kupalarını aldığını kaydeden Mehmet Okuyan, “TMF çatısı altında 2022 yılında 8 branş 70 sınıfta yarış gerçekleşti. 2 bin 500 aktif lisanslı sporcu Türkiye’nin farklı yerlerindeki yarışlarda sezon boyunca ter döktü. Dünya Motokros Şampiyonası (MXGP Türkiye), Avrupa Motokros Şampiyonası (EMX) ve Balkan Motokros ve Süpermoto Şampiyonalarının Türkiye etapları gerçekleştirildi” dedi.
TÜRKİYE İKİNCİLİĞİ BANA NASİP OLDU
“40 yaş üstü Süper Enduro kategorisinde beş yarışta bir birincilik, iki ikincilik, bir üçüncülük ve bir de dördüncülük elde ettim” diyen Mehmet Okuyan, “TMF’nin organize ettiğibeş yarışta toplanan puanlarla belirlenen ligde bu yıl Süper Enduro kategorisinde Türkiye ikinciliği bana nasip oldu. Her motorcunun hayali sezon boyunca gerçekleştirdiği mücadelenin sonunda bir kupa almaktır. Bizde geçen yıl olduğu gibi şampiyonlar gecesinde ödülümüzü aldık” ifadelerini kullandı.
BAŞARILAR DİLEDİ
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanımız Vahap Akay, Çerkezköy Motosiklet İhtisas Spor Kulübü Başkanı ve Enduro sporcusu Mehmet Okuyan’ı elde ettiği başarılardan dolayı tebrik etti. Çerkezköy’e yaşattığı gurur için başarılı sporcuya teşekkür eden Başkanımız Akay, Okuyan’a bundan sonraki spor hayatında başarılar diledi.