Hayırsever işadamlarından Süleymanpaşa Belediyesine yerli tohum desteği

Hayırsever işadamlarından Süleymanpaşa Belediyesine yerli tohum desteği

Hayırsever işadamlarından Süleymanpaşa Belediyesine yerli tohum desteği

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Volkan Nallar, Dünya Çiftçiler Günü dolayısıyla Süleymanpaşa’da faaliyet gösteren iki önemli tohum geliştirme firmasına ziyarette bulundu. Her iki firma da Süleymanpaşa Belediyesi Tarım AŞ bünyesinde değerlendirilmek üzere kendi üretimleri olan yerli ayçiçeği tohumu desteğinde bulundu.

TARLADA YETİŞTİRİYOR, AŞEVİNDE PİŞİRİYOR

Süleymanpaşa Belediyesi, kırsal mahallelerde bulunan arazilerini Tarım AŞ bünyesinde kendi imkânları ile ekerek belediyeye katma değer üretiyor. Kendi tarlalarından hasat ettiği ürünleri aşevinde sıcak yemeklere dönüştürerek ya da erzak yardımı olarak ihtiyaç sahibi ailelere ulaştıran Süleymanpaşa Belediyesi, kurumun olanaklarını en verimli şekilde kullanırken sosyal belediyecilik anlamında da öncülük ediyor.

BAŞKAN VOLKAN NALLAR’DAN TOHUM DESTEĞİ VEREN FİRMALARA ZİYARET

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Volkan Nallar, Dünya Çiftçiler Günü dolayısıyla Süleymanpaşa Ziraat Odasının düzenlediği programa katıldı. Başkan Volkan Nallar, belediye olarak şehrin tarımına büyük önem verdiklerinin altını çizerek, bu alanda yapılan çalışmaların geliştirilerek devam ettirileceğini ifade etti. Daha sonra Süleymanpaşa’da faaliyet gösteren ve Tarım AŞ’ye yerli üretim ayçiçeği tohumu hibe eden iki firmaya ziyarette bulunan Nallar, firma temsilcilerine desteklerinden ötürü teşekkür etti.

“SOFRAMIZA DEĞER KATAN ÇİFTÇİLERİMİZİN GÜNÜNÜ KUTLUYORUM”

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Başkan Volkan Nallar, “Süleymanpaşa Belediyesi olarak kırsal mahallelerimizde bulunan tarlalarımızda yerli tohum kullanmaya özen göstererek kendi imkânlarımızla tarım faaliyetleri yürütüyoruz. Böylece belediyemize ve şehrimize ciddi anlamda katma değer yaratmış oluyoruz. Bu çabamızda bizlere destek olan girişimcilerimiz ve firmalarımız var. Her ikisi de kendi bünyelerinde yerli tohum üretimi yapan Sarı Tohumculuk AŞ yetkilileri İbrahim Torukve Emre Sarı ile 2A Tohumculuk AŞ temsilcisi Alper Özcan’a, belediyemize hibe ettikleri yerli üretim ayçiçeği tohumları için şükranlarımı sunuyorum. Bu tohumlar tarlalarımızda yeşerecek, ayçiçek yağına dönüşecek ve aşevimizde hazırlanarak her gün binden fazla ihtiyaç sahibi ailemizin evine ulaştırdığımız yemeklerde kullanılacak. Hayırsever işadamlarımızın nezdinde şehrimizde tarımsal üretim yapan, soframıza değer katan çiftçilerimizin Dünya Çiftçiler Günü’nü kutluyor, belediye olarak her zaman yanlarında olduğumuzu vurgulamak istiyorum,” diye konuştu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.