MART AYI MECLİS TOPLANTILARI BAŞLADI

MART AYI MECLİS TOPLANTILARI BAŞLADI

Çerkezköy Belediye Meclisi’nin Mart Ayı Meclis Toplantısı’nın ilk oturumu Meclis Salonu’nda,Belediye Başkanımız Vahap Akay başkanlığında yapıldı.
ÇERKEZKÖY YARDIMA KOŞTU
Toplantının açılışında konuşan Belediye Başkanımız Vahap Akay, 6 Şubat Pazartesi günü Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi. Depremin meydana gelmesinin ardından gerek sanayiciler, gerek OSB’ler, gerek Ticaret ve Sanayi Odası, gerek vatandaşlar büyük bir dayanışma örneği gösterildiğini kaydeden Başkanımız Akay, “Herkes yardım için seferber oldu. Çerkezköy Kaymakamlığı koordinesinde herkes afet bölgesi için yardıma koştu. Yardım seferberliğinde 3 bin 470 vatandaşımız Belediyemize gelerek afet bölgesine gönderilmek üzere yardımlarını teslim ettiler. Bu büyük seferberliğe katılan, katkı sunan herkese çok teşekkür ediyorum. Herkesten Allah razı olsun. Bu süreçte hem Çerkezköy Belediye bütçesinden (Yaklaşık 2.5 milyon TL) hazırladığımız çeşitli yardımları hem de vatandaşlarımızın bizlere emanet ettiği yardımları afet bölgesine Kaymakamlığımız koordinasyonunda ulaştırdık” dedi.
BİR DAHA BÖYLE ACILAR YAŞANMASIN
Belediye Başkanımız Vahap Akay’ın konuşmasının ardından depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımız için saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşımız okundu. Ardından AK Parti Grubu adına Adem İçli, MHP Grubu adına Koray Önsel ve İYİ Parti Grubu adına Dilek Köksal söz alarak, depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı dilediler ve milletimizin bu tür acıları bir daha yaşamaması temennisinde bulundular.
17 DAİRE DEPREMZEDE AİLELERE TAHSİS EDİLDİ
Konuşmaların ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. İlk olarak Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün 10.02.2023 gün ve 57358 sayılı banka hesapları hakkındaki müzekkeresi görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.Ardından Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün 15.03.2023 gün ve 57591 sayılı konutların depremzede vatandaşlarımıza tahsisi görüşülerek Belediyemize ait 17 adet boş dairenin deprem bölgesinden kentimize gelen ailelere tahsis edilmesi oy birliği ile kabul edildi. Meclis gündeminin üçüncü maddesinde yer alan İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nün 23.02.2023 gün ve 58077 sayılı boş ve dolu kadrolarda derece değişikliği yapılması hakkındaki müzekkeresi görüşülerek Belediye Meclisi tarafından oy birliği ile kabul edildi.
GÜNDEM MADDELERİ KOMİSYONLARA GÖNDERİLDİ
Boş ve dolu kadrolarda derece değişikliği yapılmasın kabul edilmesinin ardından İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 23.02.2023 gün ve 58272 sayılı İstasyon Mahallesi 206 ada 91 parsel hakkındaki müzekkeresi ve yine İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 24.02.2023 gün ve 58300 sayılı muhtelif plan notları değişikliği hakkındaki müzekkeresi görüşülerek İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edildi.
DİĞER GÜNDEM MADDELERİ GÖRÜŞÜLDÜ
Belediye Meclis gündeminin altıncı maddesinde yer alan Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün 24.02.2023 gün ve 58303 sayılı Belediye hisseleri hakkındaki müzekkeresinin İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edilmesinin ardından İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü’nün 24.02.2023 gün ve 58304 sayılı Atık Toplama Sistemi Yönetmeliği ile yine İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü’nün 24.02.2023 gün ve 58305 sayılı Bağımsız Atık Toplayıcıları Yönetmeliği hakkındaki müzekkeresi görüşülerek oy birliği ile İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na gönderildi.
Gündem maddelerinin tamamlanmasının ardından Belediye Başkanımız Vahap Akay, Mart ayı Meclis toplantısının ikinci oturumunun 3 Mart Cuma günü saat 15.00’da yapılacağını belirterek, bugünkü Meclis toplantısının geriye kalan bölümünün ‘Deprem’ gündemi ile kapalı oturum halinde yapılacağını belirtti.