NKÜ Deprem Bölgesine Yardım Malzemesi Toplanıyor

NKÜ Deprem Bölgesine Yardım Malzemesi Toplanıyor

 

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi’nde, Kahramanmaraş Pazarcık merkezli meydana gelen ve pek çok şehrimizi etkileyen deprem felaketi dolayısıyla, bölgedeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere eldiven,mont,ısıtıcı, ayakkabı, bot,bebek maması ve bezi, temizlik, hijyen ürünleri ve konserve gıda gibi çok sayıda öncelikli ihtiyaç malzemesi toplanıyor.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mümin ŞAHİN, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Celalettin VATANDAŞ, Prof. Dr. Gülsüm ÖZKAN ve Prof. Dr. Murat TAŞAN, Genel Sekreter Dr.Öğr.Üyesi Fatih TUNA, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr.Öğr.Üyesi Berna ERDAL ve Genel Sekreter Yardımcısı Adnan ARABUL ile Daire Başkanları da depremzedelere yardım faaliyetine iştirak etti.

NKÜ Rektörlük Sergi Salonu’nda organize edilen faaliyette, Üniversitemiz personeli ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu İlk ve Acil Yardım Programı Öğr. Gör Yücel BULUT koordinesindeki Acil Durum ve İlk Yardım Topluluğundan öğrenciler, toplanan yardım malzemelerini sınıflandırarak kolilere yerleştirdi.

Konuyla ilgili konuşan Rektör ŞAHİN “Birimlerimizden veya kişisel olarak toplanan aynî (eşya) yardımların organize edilmek üzere NKÜ Rektörlük Sergi Salonu’na getirilmesini duyurmuştuk. Personelimiz ve öğrencilerimiz tarafından bu talebimiz yoğun ilgiyle karşılandı. Yardım toplama faaliyetimiz halen devam etmektedir. Bu zor günler zaten birlik olmamız gereken günler. Tüm bağışçılara çok teşekkür ederiz. Üniversite olarak depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza da Allah’tan Rahmet, yaralılara acil şifalar dileriz” şeklinde konuştu.