“Engelleri Aşmak İçin Bir KAPAK Yeter” Kampanyası TREPAŞ ile TOFD arasında İşbirliği

“Engelleri Aşmak İçin Bir KAPAK Yeter” Kampanyası TREPAŞ ile TOFD arasında İşbirliği

Trakya Elektrik PerakendeSatış A.Ş. (TREPAŞ), Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD) ile iş birliği yaparak, “Engelleri Aşmak İçin Bir KAPAK Yeter” kampanyasını başlattı.

TREPAŞ, sosyal sorumluluk projeleriyle de topluma ve çevreye katkı sunmaya devam ediyor. Bir plastik kapak ile ortopedik engelli birinin kendi başına hareket etmesini, özgürce istediği yere gidebilmesini, alışveriş yapabilmesini, gezmesini ve yaşadığı dünyayı keşfetmesini sağlayabilirsiniz.

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği ile yapılan iş birliği sonucu yürütülen bu kampanyada toplanan kapakların geri dönüşümü sayesinde elde edilecek gelirin tamamı; akülü ve manuel tekerlekli sandalyeye kavuşmayı bekleyen binlerce kişiyi hayatla buluşturmaktadır.

Proje kapsamında plastik kapakların geri dönüştürülmesi için Genel Müdürlük ve bağlı işletmelerde yer alan, üzerinde TOFD logosu bulunan kutularda kapaklar toplanıyor.

Sadece mavi kapaklar değil her renk ve boyuttaki plastik kapaklar kampanyaya dahil edilebiliyor. Bu sayedeiçilen su şişesi kapaklarının yanı sıra damacana, yağ şişesi veya meşrubat kapağını atmayarak engelli vatandaşların özgür kılınmasına yardımcı olunuyor.