2 Milyon Öğün Yemeği Sofralara Ulaştırdık

2 Milyon Öğün Yemeği Sofralara Ulaştırdık

2013 yılında hizmet vermeye başlayan ve açıldığı günden bu yana sofralara sıcak aş sunan Çorlu Belediyesi Aşevi, 9 yılda 2 milyonu aşkın öğünü ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırdı.

Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Çorlu Belediyesi Aşevi’nin yüzleri güldürmeye ve kalplere dokunmaya devam ettiğini ifade ederek ihtiyaç sahibi vatandaşların daima yanlarında olarak onları yalnız bırakmadıklarını söyledi.

“Öğün Sayısı 2 Milyonu Aştı”

Aşevinin 2013 yılında yapımının tamamlanmasının ardından hizmete girdiğini belirten Başkan Sarıkurt, “Aşevimiz ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza geçtiğimiz aralık ayında 13 bin 252, 2022 yılında 153 bin 538 ve kurulduğu 2013 yılından bu yana da 2 milyon 100 bin 984 öğün sıcak yemek ulaştırıldı. Her gün üç çeşit yemek ulaştırmaya devam ediyoruz.

“Temel İhtiyaç Maddeleri Dost Market ile Ücretsiz”

Dün olduğu gibi bundan sonra da her zaman ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yanında olmaya, sosyal belediyecilik anlayışımızla ihtiyaç sahiplerine destek olabilmek için elimizden ne geliyorsa yapmaya gayret ediyoruz. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın evlerine sıcak bir aş ulaştırırken, ramazan ayı başta olmak üzere birçok kez gıda kolisini vatandaşlarımıza teslim ettik. Ramazan ayında bağışlanan 990 kolinin yanı sıra 2022 yılında toplam 5 bin 360 adet gıda yardım kolisini kendilerine ulaştırdık. Şimdi ise ihtiyaç sahiplerinin Dost Market’imiz aracılığıyla temel ihtiyaç maddelerine ücretsiz olarak ulaşmalarına olanak sağlıyoruz.

“Tüm Destekçilerimize Teşekkür Ederim”

Çorlu Belediyesi olarak Unvansız Gönüllüler Derneği ve bağışçılarımız ile el ele vererek ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ihtiyaçlarını temin edebilecekleri bir imkân sağlayabildiğimiz için mutluyuz. Hem Çorlu Belediyesi Aşevi hem de Dost Market’e ayni ve nakdî bağış yaparak destek olan herkese bir kez daha kıymetli vatandaşlarımız adına teşekkür ediyorum.” dedi.