Vali Aziz Yıldırım ve Eşi Güllühan Yıldırım “Bir Bilge İnsan Olarak Hz. Mevlana ve Modern Hayat” Konulu Konferansa Katıldı

Vali Aziz Yıldırım ve Eşi Güllühan Yıldırım “Bir Bilge İnsan Olarak Hz. Mevlana ve Modern Hayat” Konulu Konferansa Katıldı

Vali Aziz Yıldırım ve eşi Güllühan Yıldırım, Mevlana Celaleddin-i Rumi’nin vefatının 749. yıldönümü münasebetiyle Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi ve Tekirdağ İl Müftülüğü’nün birlikte hazırladığı “Bir Bilge İnsan Olarak Hz. Mevlana ve Modern Hayat” konulu konferansa katıldı.

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörlük Konferans Salonu’nda düzenlenen konferansa Vali Aziz Yıldırım ve eşi Güllühan Yıldırım’ın yanı sıra Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Celalettin Vatandaş, İl Emniyet Müdürü Mehmet Hakan Fındık, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Ahmet Çetin, Tekirdağ İl Müftüsü Mustafa Soykök, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Keskin, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Program Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Ardından Prof. Dr. Mahmut Erol Kılıç, Hz. Mevlana düşüncelerini, eserlerini ve Mesnevi’den hikayeler anlattı.

Konferans, Akademisyen Kılıç’a Vali Yıldırım ve Rektör Şahin tarafından hediye taktim edilmesi ve hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından sona erdi.