Dolar 21,1089
Euro 22,6593
Altın 1.320,63
BİST 5.114,97
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Tekirdağ 25°C
Az Bulutlu
Tekirdağ
25°C
Az Bulutlu
Sal 25°C
Çar 24°C
Per 24°C
Cum 24°C

İYİ PARTİ İL BAŞKANLIĞI ADAYLIĞINI AÇIKLAYAN, METİNER’DEN BİRLİK ÇAĞRISI

İYİ PARTİ İL BAŞKANLIĞI ADAYLIĞINI AÇIKLAYAN, METİNER’DEN BİRLİK ÇAĞRISI
16 Aralık 2022 19:47

İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanlığı’na adaylığını açıklayan Mali Müşavir Gökhan Metiner, “Göreve geldiğimiz andan itibaren, ayrılık gayrılık olmadan, birlik ve beraberlik içinde, bu iktidarı göndermek ve İYİ’lerin iktidarını kurmak için el ele çalışmaya söz veriyoruz. Çünkü, Türkiye’nin de Tekirdağ’ın da İYİ’lere çok ihtiyacı var ve Biz kazanmak zorundayız çünkü biz kazanamazsak Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kaybedeceğini biliyoruz. Genel Merkezimizle hem de ilçelerimizle iyi bir koordinasyon sağlayacağıma, kırıp dökmeden insan kazanma odaklı olgun bir yönetim sergileyeceğime emin olun” dedi.

GENİŞ KATILIMLA ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Mali Müşavir Gökhan Metiner, İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında 7 Ocak’ta yapılacak kongrede il başkanlığına aday olduğunu açıkladı. Metiner’in basın açıklamasına çok sayıda partili katılım gösterdi.

‘İYİ PARTİ, UMULMADIK BİR YERLERDEN ÇIKIP GELEN CESURLARIN ÖYKÜSÜDÜR’

İYİ Parti’nin kısa sürede ülkenin dörtbir yanında yanan koca bir ateşe dönüştüğünü ifade eden Metiner, “İYİ Parti, umulmadık bir zamanda, umulmadık bir yerlerden çıkıp gelen cesurların öyküsüdür. Adaletin, demokrasinin, sorumlu siyasetin öyküsüdür. Bir kutlu mücadelenin, bir büyük başarının öyküsüdür. 25 Ekim 2017’de tek yürek olup, hep beraber güçlü Türkiye hayalimizi haykırdığımız o kutlu günde; “Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak; çünkü artık İYİ Parti var.” demiştik. Öyle de oldu. O gün çaktığımız o kıvılcım; bugün, milletimiz gösterdiği büyük ilgiyle, Türkiye’nin tamamında yanan koca bir ateş oldu. Genel Başkanımız Meral Akşener’in söylediği gibi; bizim siyasetimiz, “Önce millet, önce memleket” diyenlerin siyasetidir. Biz de bu düsturla, kuruluştan bu yana geçen yaklaşık 5 yıllık süreçte partimizin neferi olduk. Gerek kurucu başkanımız Seval Koca, Milletvekilimiz Enez Kaplan ve halen bu görevi yürüten Sertaç Alkaya’nın yanında olmaya çalıştık. Bize göre iki başkanımız da en zor zamanlarda üstlendikleri bu görevi layıkıyla yerine getirerek partimizi büyütüp,güçlendirip geliştirdiler.Kendilerine huzurlarınızda çok teşekkür ederim” dedi.

‘TÜRKİYE’NİN DE TEKİRDAĞ’IN DA İYİ’LERE ÇOK İHTİYACI VAR’

Metiner, “Biz de İyi Parti’nin ve Genel Başkanımız Meral Akşener’in verdiği mücadeleye daha çok destek olabilmek ve daha çok yük alabilmek adına, arkadaşlarımızla birlikte yönetime talip olmaya karar verdik. Bu talep; makam yetki ve üstünlük değil sorumluluk,mücadele talebidir. İnşallah üyelerimizin teveccühü ile göreve geldiğimiz andan itibaren, ayrılık gayrılık olmadan, birlik ve beraberlik içinde, bu iktidarı göndermek ve İYİ’lerin iktidarını kurmak için el ele çalışmaya söz veriyoruz. Çünkü, Türkiye’nin de Tekirdağ’ın da İYİ’lere çok ihtiyacı var ve Biz kazanmak zorundayız çünkü biz kazanamazsak Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kaybedeceğini biliyoruz” diye konuştu.

‘AYRILIK GAYRILIK OLMADAN, BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE OLACAĞIZ’

Konuşmasında sık sık birlik ve beraberlik vurgusu yapan Metiner, “Öte yandan gerek ülkemizin içinde bulunduğu durum gerekse partimizi iktidara ulaşması için bu dönemde daha fazla birliği bütünlüğü hedef aldık. Bu amaçla önceki il başkanlığı seçimlerinde karşılıklı yarıştığımız Şaban Terzi ve ekibiyle partimizin ve ülkemizin geleceği için birleştik. Huzurlarınızda başta ekip lideri Şaban Terzi ve arkadaşlarına çok teşekkür ederim.Ayrıca ayrılıkta azap,birlikte rahmet var diyerek bizimle olan ve geçtiğimiz dönemde il yönetiminde üstün görevler yapan hocalarımız ve büyüklerimiz de yanımızdalar kendilerine çok teşekkür ederim. Bu birlik çalışmasının devam etmesini diliyorum. Çünkü yaşanan her olaydaki basiretli tutumumuz bizi her gün biraz daha iktidara yaklaştırıyor. İyi parti bugün ivmesi yükselen tek partidir. Milletimizin umududur.Bizler de bu bilinçte olup partimizi, yönetim ekiplerimizi güçlendirmemiz bir vatan görevidir.Küçük olsun benim olsun anlayışı partimize zarar vermektedir.Bu nedenle tüm üyelerimizi bu birleşme bütünleşme hareketine destek vermeye çağırıyorum. İl başkanlığı seçimlerine daha üç hafta var bu süre birleşme ve bütünleşmenin tamamlanması yeterli bir zamandır.İnanıyorum ki İYİ parti güçlü yönetimiyle Tekirdağ da birinci parti olup mecliste de 3-4 milletvekiliyle temsil edilecektir” dedi.

‘KIRIP DÖKMEDEN İNSAN KAZANMA ODAKLI BİR YÖNETİM OLACAĞIZ’

İnsan kazanma odaklı bir yönetimi benimseyeceklerini ifade eden Metiner, “Saygıdeğer arkadaşlarım,hayırlısıyla İYİ partinin il başkanlığı seferine çıktık. Sefer bizden, zafer Allah’tandır. Bu sefer sonucunda ekibimize yönetim yetkisi verilirse hem Genel Merkezimizle hem de ilçelerimizle iyi bir koordinasyon sağlayacağıma, kırıp dökmeden insan kazanma odaklı olgun bir yönetim sergileyeceğime emin olun. Sözlerime son verirken katılımlarınızdan dolayı herkese ayrı ayrı teşekkür ederim.Yüce Allah gayretlerinizi ibadet saysın inşallah” diye sözlerini tamamladı.