SERTAÇ ALKAYA :Kongremiz de aday olmayacağım

SERTAÇ ALKAYA :Kongremiz de aday olmayacağım
Değerli İYİ ailem;
İlçe kongrelerimizi tamamladık.
Sırada Tekirdağ İl Kongremiz var.
Kongremiz de aday olmayacağımı beyan etmek isterim.
Bugünden sonra Genel Başkanımın emrinde, Partimizin iktidar mücadelesine yorulmadan emek vermeye devam edeceğim.
Selam ve saygılarımla…
İYİ PARTİ

TEKıRDAĞ

 

 

 

 

Sevgili İYİ Ailem,

Saygıdeğer Tekirdağ’lılar;

Herkesin bildiği ve takip ettiği gibi İyi Partimizde başlayan kongre süreçlerini birlik ve beraberlik çerçevesinde sonlandırıp il kongresine hazırlanıyoruz.

Kurumlarda, kurumsal körlüğün ve güç zehirlenmesinin olmaması için değişikliğin ve yeni insanlara şans tanınmasının doğru olduğuna inanıyoruz, il başkanlığı gibi görevlerin makul sürelerde tamamlanması, sistemin işleyişi ve yapının dinamizmi açısından önemli olduğunu düşünüyoruz.

Kongreyle ilgili farklı düşünceler ile çeşitli spekülasyonlar yapılabiliyor. Bu tarz söylemlere itibar etmemenizi temenni ediyorum. Bu söylemler ile başetmenin tek yolu, her şeyi açık ve şeffaf bir şekilde ifade etmektir, ilk günden beri bu anlayıştan taviz vermedik ve bugün de bu ilke çerçevesinde kamuoyuna bu açıklamayı yapıyoruz.

Tekirdağ’da il başkanı olarak 4,5 yıl görev yapmış ve bu süre içerisinde yol arkadaşlarımla, beraber çok büyük ve değerli bir mücadele verdik.

Ocak ayı içerisinde yapılacak il kongremiz gerçekleşene kadar görevimin başında olacağım. Kongreye kadar da ilk günkü heyecanımla çalışmaya devam edeceğim. Tekrar belirtmek istiyorum, bunun haricindeki kaynağı belli ya da belirsiz, iç ya da dış söylentileri ciddiye almamanızı temenni ediyorum.

11 ilçe başkanımız ve teşkilatları ile 370 mahallemizi ziyaret ederek, her vatandaşımıza Genel Başkanımız Meral Akşener’in selamını ilettik. Partimizin yapacaklarını anlattık. Vatandaşlarımızın sorunlarına çözüm arayışı içinde olduk ve dertlerine derman olmaya çalıştık.

Partimizi hem sahada hem de kamuoyunda layığı ile temsil etme çabası içerisinde olduğumuzu vurgulamak istiyorum.

Başarının yalnızca birlik olursak mümkün olacağına olan inanç ile bugüne kadar partimize, birliğimize ve beraberliğimize hizmet eden bütün dava arkadaşlarımıza minnet ve şükranlarımızı borçluyuz.

Bugünden sonra cesurlar bayrağını devralan tüm arkadaşlarım ile birlikte İyi Parti iktidarına emin adımlar ile yürüyeceğiz.

Sevgili Tekirdağlılar; demokrasi şölenimiz 07.01.2023 Cumartesi Tekirdağ il kongresi ile devam edecektir.

Gerçekleştireceğimiz il kongresinde aday olmayacağımı, seçilecek yeni başkanımıza görevimi devredeceğimi buradan beyan ediyorum.

Bu sözlerim bir veda değil, Ocak ayındaki yapılacak olan il kongremizde veda konuşmamı yapacağım.

Bundan sonrası da aslında veda olmayacak. Tekirdağ’ın başarısı için çalışacak her arkadaşımı her zaman destekleyeceğim.

Bu güne kadar onurla ve gururla yürüttüğüm Tekirdağ İl Başkanlığı görevimde taşıdığım yükten çok daha fazlasını taşımayı, hem partim hem de ülkem adına kıymetli buluyorum. Siyasette alan değil veren tarafta olma arzusunu da hep taşıdım.

Ülkeme ve milletime hizmet etme arzu ve çabam hep devam edecek. Bu arzu ve çabayı Genel Başkanımız Meral Akşener’in uygun göreceği görev ya da görevleri ilk günkü azmim ve kararlığım ile gerçekleştirmeye çalışacağım.

Herkese saygı ve sevgiler sunarım. Her şey İYİ olacak.

SERTAÇ ALKAYA

İYİ PARTİ İL BAŞKANI