VALİ AZİZ YILDIRIM’IN MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

VALİ AZİZ YILDIRIM’IN MİRAÇ KANDİLİ MESAJI
20.03.2020

Âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz (s.a.v.)’in, Yüce Allah’ın sonsuz kudreti ile bir gecede, önce Mescid-i Aksa’ya getirilip ardından da Sidretü’l Münteha denilen en üst makama yükseltilişini ifade eden Miraç, sadece gerçek imanla anlaşılabilecek büyük bir mucizedir.
Miraç, biz Müslümanlar için manevi bir terfi açısından bir fırsattır. Bu bilinçle idrak ettiğimiz Miraç Kandili de, diğer kandil geceleri gibi insanın gönlünü aydınlatan, toplumun manevi değerlerinin güçlenmesine vesile olan, birlik ve beraberliğimizin pekiştiği, paylaşmanın, komşuluk ve akrabalık hukukunun arttığı, milletimizin ve tüm İslam âleminin asırlardan bu yana büyük bir coşkuyla idrak ettiği mübarek gecelerden biridir.
Bizlere, en sıkıntıya düştüğümüz zamanda dahi bir çıkış yolunun olabileceğini ve Yüce Allah’ın yardımını esirgemeyeceğini gösteren Miraç’tanPeygamber Efendimiz (s.a.v.), beş vakit namaz, Bakara Suresi’nin son iki ayeti ve ümmetinden Allah’a ortak koşmadan ölen kimselerin affedileceği müjdeleriyle dönmüştür.
Bu vesileyle, bizler de bu müjdelerin şuurunda olarak, müminler için arınma ve tertemiz olarak Allah’a yönelme anlamına gelen başta milletimiz olmak üzere tüm İslam âleminin Miraç Gecesini tebrik ediyor, bu gecenin insanlığın barış, huzur ve hidayetinevesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

%d blogcu bunu beğendi: