Vali Aziz Yıldırım ve Eşi Güllühan Yıldırım Muharrem Ayı Münasebetiyle Düzenlenen İftar Programına Katıldı

Vali Aziz Yıldırım ve Eşi Güllühan Yıldırım Muharrem Ayı Münasebetiyle Düzenlenen İftar Programına Katıldı
05.08.2022

Vali Aziz Yıldırım ve Eşi Güllühan Yıldırım, Muharrem ayı münasebetiyle Ergene Sosyokültürel Tesis Cem Evi ve Aşevi’nde düzenlenen iftar programına katıldı.

İftar programına Alevi Dedesi Hasan Özyol’un duası ile başladı.

İftarın yapılmasının ardından konuşan Vali Yıldırım: “Muharrem ayı hepimizin çok sevdiği, hepimizin önem verdiği bir ay. Bu ayda tutulan oruçların Ramazan’dan sonra Ramazan’la birlikte en çok makbul olan oruçlar olduğunu hepimiz biliyoruz. Bizleri bu mübarek akşamda, bu Muharrem ayında bir araya getiren Rabbimize hamdediyorum, şükrediyorum.

Muharrem ayı bir taraftan önemli bir ay, kutlu bir ay bir taraftan da içimizi sızlatan hadislerin olduğu bir ay. Kerbela bu ayın içerisinde. Kerbala düşünüldüğünde gönlü titremeyen hiçbir mümin yoktur. Öyle ki Hz. Hüseyin Efendimiz burada şehit edilmiş ve onun şehadetinin acısı yüzyıllar sonra bile içimizde hissediyoruz.

Bizler bugün burada Muharrem ayını idrak ediyor, Muharrem oruçlarını tutuyor, hep birlikte lokmalarımızı paylaşıyorsak bu devletin kurulması için mücadele edenlerin sayesindedir.

Geçen hafta cemevimiz açıldı. Bu cemevini yapan bütün canlara başta Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak’a teşekkür ediyorum. Güzel bir tesisi, ihtiyaçları görecek yeri, güzel bir cemevini burada yaptılar ve burada faydalanacak olanların hizmetine sundular. Burada cem etkinliği, kültürel etkinlikler, zaman zaman belki cenazelerle ilgili birtakım işlemler, belki nikahlar, nişanlar burada idrak edilecek. İnşallah fırsat olur bizde sizin ceminize katılırız. Önemli olan bir arada olabilmek, önemli olan aynı kıbleye dönebilmek, önemli olan aynı Rabbe, Peygambere inanabilmek. Onun için biz, hep beraber olduğumuz inancıyla buradaki iftara katılmayı arzu ettik.

Can nedir, insanın içinde bulunan, insanın bedeninden ayrılmayan şeydir. Onun içinden hepimiz bir canız, bunu böyle bilip böyle davranmamız gerekir. Muharrem ayınızı kutluyorum.” dedi.

Ardından Vali Yıldırım ve eşi Güllühan Yıldırım, Ergene Sosyokültürel Tesis Cem Evi ve Aşevi’ni gezerek yetkililerden bilgi aldı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.