Vali Aziz Yıldırım El Sanatları Kursları Sergisi’nin Açılışını Yaptı

Vali Aziz Yıldırım El Sanatları Kursları Sergisi’nin Açılışını Yaptı
15.04.2022

Vali Aziz Yıldırım, Kültür ve Turizm Müdürlüğü bünyesinde bulunan El Sanatları Kursları’nın hocalarının ve kursiyerlerinin yaptıkları eserlerin yer aldığı El Sanatları Kursları Sergisi’nin açılışını yaptı.

Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi’nde yapılan açılışa Vali Aziz Yıldırım’ın yanı sıra Vali Yardımcıları Murat Eren, Asalet Karabulut, Süleymanpaşa Kaymakamı Harun Kaya, İl Emniyet Müdürü Mehmet Hakan Fındık, İl Jandarma Komutanı Kd. Alb. Osman Kılıç, El Sanatları Kursları hocaları ve kursiyerler katıldı.

Açılışta konuşan Vali Yıldırım; “Bugün burada güzel bir sergi açacağız. Bu değerli kardeşlerimizin yapmış oldukları, ortaya koydukları güzellikler sebebi ile teşekkür ediyorum. Daha güzellerini, daha farklılarını inşallah yapıp hem kültürümüze katkıda bulunacaklar. Hem de gönül dünyamıza katkıda bulunacaklar.” dedi.

Ardından kurdele kesilerek serginin açılışı gerçekleştirildi.

Sonrasında Vali Yıldırım ve beraberindekiler makrone-sepet, karacakılavuz dokuması, tezhip, çini, seramik, resim ve heykel eserlerinin yer aldığı sergiyi gezdi. Vali Yıldırım eserleri inceleyerek kurs hocaları ve kursiyerlerle yaptıkları eserler hakkında sohbet etti.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.