Dolar : Alış : 3.4757 / Satış : 3.4820
Euro : Alış : 4.1725 / Satış : 4.1801
HAVA DURUMU
hava durumu

TEKIRDAG26°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 32842 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Uyan’ın talimatlarıyla karla mücadelede sokak hayvanları unutulmadı

13 Ocak 2017 - kez okunmuş
Ana Sayfa » SON DAKİKA»Uyan’ın talimatlarıyla karla mücadelede sokak hayvanları unutulmadı
Uyan’ın talimatlarıyla karla mücadelede  sokak hayvanları unutulmadı

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan’ın talimatlarıyla  karla mücadelede  sokak hayvanları ,kuşlar ve besi çiftliklerindeki hayvanlar unutulmadı.

Marmaraereğlisi’nde  hayvan barınağında olan hayvanların yanı sıra ,sokak hayvanları  Zabıta  Müdürlüğü ekipleri tarafından tek tek tespit edilerek yem verildi ve olumsuz hava koşullarında hayatlarına devam etmeleri sağlandı.

Marmaraereğlisi  Belediyesi  Zabıta  Müdürlüğü ekipleri hafta boyunca etkili olan kar yağışı nedeniyle sokaklarda yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarının imdadına yetişti.Belediye ekiplerinin karla mücadeleki yoğun  ve disiplinli  çalışmalarının yanı sıra  Zabıta Müdürlüğü ekipleri de  açlık tehlikesiyle karşı karşıya kalan sokak hayvanları, kuşlar ve besi çiftliklerindeki hayvanlar   için harekete geçti.

Belediye Başkanı İbrahim  Uyan’ın    başkanlık ettiği ve 24 saat hizmet veren  Kriz masasına verdiği talimatlarla Marmaraereğlisi  ilçe  sınırlarının uç kısımlarında bulunan çiftliklerdeki binlerce  besi hayvanları  da unutulmadı.
Yoğun kar yağışı ile kapanan çiftlik yollarına acil olarak iş makinalarını yönlendiren Uyan, yapılan çalışmalarla yem araçlarının çiftliğe girmesini sağlayarak binlerce hayvanın telef olmasını da engelledi.

Marmaraereğlisi  Belediyesinin duyarlılığı, sadece yemek  değil, su kapları konusunda da kendisini gösterdi.Sahil caddesinde yoğun olarak bulunan kuşlara taneli yem saçılarak onlarında açlıktan ölmeleri engellendi.

Öte yandan kedilerin soğuktan korunmaları için ilçenin belirli noktalarına konulan kedi evlerine de ekipler tarafından düzenli olarak yem bırakılıyor.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :