ÜLKE 57. ALAYDAN DUYARLILIK İSTEDİ.

ÜLKE 57. ALAYDAN DUYARLILIK İSTEDİ.
18.03.2020

Yapılan yazılı açıklamada; Çizgilerimizi her zaman kalın çizmiştik.
Tarih doğru anlatılacak. Ülke topraklarına sahip çıkılacak. İnsanlığa karşı en üst düzeyde duyarlı olacaktık.
Bugün İnsanlığa karşı 57. ALAY YÜRÜYÜŞÇÜLER İNİN duyarlılık günü. Biz canını çekinmeden ölümden korkmadan mermilerin üstüne can siper hane giden gelenekten geliyoruz. Yürekler yürüyecek “GERİYE DÖNMEYECEĞİMİZİ yola çıkışımız da söylemiştik.
İNSANİ SORUMLULUK VE DUYARLILIK GEREKTİĞİNİ OLAYIN ÇOK CİDDİ OLDUĞUNU HALKIN SAĞLIĞININ HER ŞEYDEN ÖNEMLİ OLDUĞUNU duyduğumuz anda komitem ile birlikte değerlendirerek 57. ALAY yürüyüşümüzü tarihin başladığı yerde GELİBOLU’DA BOLAYIR KÖYÜNDE KABRİSTANLARI VE ÇİMPE KALEMİZİ ZİYARET EDEREK NOKTALAMA KARARI ALMAK ZARURİYE Tİ DOĞDU. Ve her zaman ki gibi “GEREĞİNİ YAPTIK”.
Tarihi sorumluluğumuzu yerine getirdik getirmeye devam edeceğiz. Birileri gibi bu ülkede TRUVA atının içindekileri istemedik istemiyoruz. LİYAKAT çizgimiz ve tutarlılığımız devam ediyor edecek.
ANKARA’DAN ANITKABİR’DEN GELEN ATAMIZIN KOKUSUNU TAŞIYAN BAYRAĞIMIZIN YERİNE ULAŞTIRAMADIĞIMIZIN HÜZNÜ ÇOK BÜYÜK.
Bu onurlu bayrağımızı Ankara’dan Gelibolu’muza getiren arkadaşlarımızın hüznü bizlerden daha büyük tabi ki. En çokta telefonda ” GETİRMİŞ KADAR OLDUNUZ” kelimeleri onları üzdüğünü biliyoruz. Ama söz veriyoruz biz hiçbir şeyi yarım bırakmadık bırakmayız.
GELİBOLU SİZİNLE KUCAKLAŞAMADIK HER YIL OLDUĞU GİBİ BU YIL BİZLERİ BAĞRINIZA BASAMADINIZ. AMA HALK OLARAK DUYARLILIĞINIZA ÇOK ŞAHİT OLDUK YÜREKLERİNİZ BİZİMLE.
SAYGILARIMLA
HİKMET YILMAZ
57. ALAY YÜRÜYÜŞ KOMİTESİ.denildi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

%d blogcu bunu beğendi: