Dolar : Alış : 3.4901 / Satış : 3.4963
Euro : Alış : 4.1835 / Satış : 4.1910
HAVA DURUMU
hava durumu

TEKIRDAG28°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 32828 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Trakyakent’ten Trakya Vizyon Paneli

14 Ocak 2017 - kez okunmuş
Ana Sayfa » SON DAKİKA»Trakyakent’ten Trakya Vizyon Paneli
Trakyakent’ten Trakya Vizyon Paneli

Doğu-Batı Trakya Belediyeler Birliği(TRAKYAKENT) ile Süleymanpaşa Belediyesi tarafından ortaklaşa düzenlenen “Trakya Vizyon Paneli” Ramada Otelde yapıldı.

Doğu-Batı Trakya Belediyeler Birliği TRAKYAKENT ile Süleymanpaşa Belediyesi tarafından ortaklaşa düzenlenen “Trakya Vizyon Paneli” Ramada Otelde yapıldı.

TRAKYAKENT’e üye Belediye Başkanlarının katıldığı programa panelist olarak katılan Türkiye Barolar Birliği Genel Sekreteri Av. Güneş Gürseler “Çevre Politikaları”, Yazar Hasan Özgen “Kültür Mirası”, Kent Plancısı A. Faruk Göksu da “Stratejik Planlama” konularında katılımcılara bilgi verdiler.

Panelde açılış konuşması yapan ve Trakya Vizyon Paneli’nin düzenlenmesi için destek verdiğini belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı ve TRAKYAKENT Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ’ın 5 vizyonuyla ilgili bilgiler vererek, “Bu işe çok önem veriyorum. Daha önce de söyledim, 5 vizyonumuz var. Yakında ihale edeceğiz, Türkiye’nin 2. Büyük et kombinesini Malkara’ya yapıyoruz. Bu da hayvancılığımızın kalkınmasına katkı sağlayacak. Güçlü sanayisi, tarım ve hayvancılığı, lojistik yatırımlarıyla, turizmi ve üniversitesi ile çevreye duyarlı, kentleşmesini tamamlamış, yaşanılabilir, güvenli ve mutlu bir Tekirdağ için çalışıyoruz” dedi.

Birlik Üyesi Süleymnapaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ta panelde yaptığı konuşmada, Trakya’da vizyon denince Lüleburgaz Belediyesi’ni öncü olarak gördüğünü ve örnek aldığını belirterek, Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak’ı projeleri ve bölgeye katkıları için tebrik etti.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :