Tekirdağ‘ın Parlayan Yıldızları Vergi Ödül Töreni

Tekirdağ‘ın Parlayan Yıldızları Vergi Ödül Töreni
11.08.2022

Tekirdağ’da Kurumlar Vergisi, Gelir Vergisi ve İhracat’ kategorilerinde dereceye giren firmalara ödül töreni düzenlendi. Firmalar ödüllerini Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve protokol üyelerinin elinden aldı.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve TOBB Yönetim Kurulu Üyeleri Tekirdağ’da dizi ziyaret gerçekleştirdi.
Ziyaretlerin ardından Kurumlar Vergisi, Gelir Vergisi ve İhracat’ kategorilerinde dereceye giren firmalara ödül töreni düzenlendi.
Ödül törenine Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu AK Parti Milletvekili Çiğdem Koncagül, CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Enes Kaplan, Tekirdağ Ticaret Odası Başkanı Cengiz Günay ve sanayiciler katıldı.

Programda konuşan Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cengiz Günay devamlı sanayicilerin yanında olduklarını ifade ederek, şunları kaydetti;” Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde düzenlemiş olduğumuz “Tekirdağ’ın Parlayan Yıldızları Vergi Ödül Töreni’ne” hoş geldiniz. Sizleri şahsım ve Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu adına saygıyla selamlıyorum.
Tekirdağ, konumu itibarı ile İstanbul’a ve Avrupa’ya yakınlığı ile Trakya’nın sosyal, kültürel, ekonomik anlamda gelişmiş; denize 135 km kıyısı olan, bir milyondan fazla nüfusu barındıran önemli bir kentidir.
Sayın TOBB Başkanımızı ve TOBB Yönetim Kurulu’nu, Marmara’nın cazibe ve yatırım merkezi, Türkiye’nin parlayan yüzü Tekirdağ’da ağırlamaktan duyduğum mutluluğu ifade ederek sözlerime başlamak istiyorum.

Tekirdağ dendi mi, akla “3 Kemaller diyarı“ gelir.
• Vatan şairi Namık Kemal
• Cumhuriyet şairi Yahya Kemal
• Çanakkale zaferine giden yolu açan ve Tekirdağ’da kurulan 19. Tümen Komutanı Mustafa Kemal
Allah hepsinden, tüm gazi ve şehitlerimizden razı olsun, makamlarını cennet etsin.Bizlere de, ecdadımızın mirasını, bu toprakları, bu vatanı korumamızı nasip etsin, onlara layık bir millet olmamız için bize güç, kuvvet versin.
Bugün, Tekirdağ İş Dünyası için önemli bir gün. Bugün buluşmamızın üç vesilesi var. Biri ödül törenimiz, biri Tahkim ve Arabuluculuk Merkezi’mizin açılışı ve biri de Tekirdağ tarihinde ilk defa yapılacak TOBB Yönetim Kurulu toplantısı.
Tekirdağ ve ülke ekonomimize katkı sunan, hizmet ve üretim arz eden, istihdam sağlayan, dünyanın dört bir yanına Türkiye’de üretilmiştir ibaresini ulaştıran camiamız mensuplarına şahsım ve yönetim kurulum adına şükranlarımı sunuyor, Tekirdağ’ı gururlandıran “Tekirdağ’ın Parlayan Yıldızlarını” canı gönülden tebrik ediyorum.Ayrıca, böylesine önemli bir günde yanımızda olarak bizleri yalnız bırakmayan, Tekirdağ’a ve bizlere zaman ayıran Sayın TOBB Başkanımıza teşekkür ediyorum.
Tekirdağ TSO olarak, Arabuluculuk ve Tahkim Merkezi’ni Tekirdağ’a kazandırmaktan çok büyük mutluluk duyuyoruz. İnşallah bugün kurdelesini keseceğimiz Tahkim ve Arabuluculuk merkezimizde ticari davalar çok daha hızlı bir şekilde çözüme kavuşturulacak ve adliyedeki iş yükünü de azaltacak.
Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası olarak her koşulda tüccar ve sanayicilerimizin yanındayız. TOBB Başkanımız M. RifatHisarcıklıoğlu öncülüğünde TOBB Yönetimi olarak da ülkemiz genelindeki tüm iş insanlarının gerek koşullarının iyileştirilmesi gerekse küçük veya büyük sorunlarının çözülmesine yönelik pek çok çalışma yürütüyoruz.
Bu kapsamda Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası ve Tekirdağ Ticaret Borsası ev sahipliğinde 2018’den bu yana iki kez Türkiye Bankalar Birliği ile birlikte geniş çaplı organizasyonla tüm bankalarımızın üst düzey yöneticilerini şehrimizde ağırlayarak üyelerimizin yaşadığı sorun ve sıkıntıları birebir çözüme kavuşturabilmek adına toplantılar düzenledik.

Şehrimizin sanayi potansiyeline bilimsel ve teknolojik katkıyı sağlamak, böylece artı değeri yüksek, teknolojik ürünlerin üretimine yönelik altyapıyı hazırlamak üzere, Namık Kemal Üniversitesi ile Teknopark projemizi hayata geçirdik. Sağ olsun Rektör Hocamızla birlikte ilimizin gelişmesi noktasında üniversite-sanayi işbirliğine katkı sunarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yine TOBB öncülüğünde başlatılan Dijital Dönüşüm Projesi ile oda olarak üyelerimize değişen ve gelişen dünyanın olanaklarını sunuyoruz. Örneğin, üyelerimiz artık evinden, ofisinden hiç çıkmadan, tüm belgeleri internet ortamında temin edebiliyor.

Son yıllarda tüm dünyayı sağlık ve ekonomi alanlarında etkileyen pandemi koşullarının kolay atlatılmasına yönelik nefes kredisi, can suyu kredisi vb. isimlerde, piyasaya göre daha uygun koşullarda krediye ulaşılması için çalışmalar gerçekleştirildi ve gerçekleştirilmeye devam ediyor.
Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası olarak TOBB Başkanımızdan aldığımız ilhamla, şehrimizin gelişmesi sürecinde aktif rol olmaya, pozitif katkı vermeye gayret ediyoruz. Valimiz, Milletvekillerimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız, İlçe Belediye Başkanlarımız, Kamu Kurum ve Kuruluşlarımız, STK’lar ve Siyasi Partilerimizle diyalog halindeyiz. İlimiz ve bölgemiz ile ilgili vizyon oluşturulması ve bu vizyona yönelik projelerin geliştirilmesi adına üzerimize düşen görevi yerine getirmeye çalışıyoruz.

TOBB’un 81 ile 81 okul projesi ile Süleymanpaşa’mıza yapılan Meslek Lisesi sonrasında Tekirdağ’ımıza Çorlu, Çerkezköy, Hayrabolu ve Malkara olmak üzere 4 yeni okul daha hayata geçirilerek geleceğimizin teminatı çocuklarımıza yatırım yapılmış olacak. Tekirdağ İş Dünyası Temsilcileri olarak, gecesini gündüzüne katarak ülkemiz ve camiamız için emek harcayan, durmaksızın çalışan, Tekirdağ’a verdiği değer ve önemden dolayı kıymetli Başkanımız M. RifatHisarcıklıoğlu’na, Milli Eğitim Bakanlığı’na, TOBB Yönetim Kurulu’na ve emeğine geçen herkese teşekkür ediyorum.

Sözlerime Tekirdağ’ın gelecek vizyonu ve genel durumu hakkında birkaç veriyi sizlerle paylaşarak devam etmek istiyorum;
Tekirdağ, bugün gurur duymamız gereken yerdedir. Okuryazarlıkta Türkiye 2.’siyiz. Kişi başı gelir sıralamasında 4. sıradayız. Türkiye’nin en gelişmiş 10 ili arasındayız. Dünyaca ünlü bir iş dergisi olan FORBES’in yaptığı, “İş Yapmak ve Yaşamak İçin En İyi Kentler” araştırmasında İstanbul, Ankara ve İzmir’den sonra 4. sırada yer aldık.
Esasında tüm bunların yansımasını Türkiye’nin en büyük 1.000 sanayi kuruluşu içinde Tekirdağlı firma sayısında da görüyoruz. Bu yıl açıklanan verilere göre Tekirdağ’dan 110 firmamız en büyük 1.000 sanayi kuruluşu arasında yer alarak bizleri gururlandırmıştır. Ayrıca 13 OSB ve 1 Serbest Bölge ile bu alanda da Türkiye’nin lider şehirleri arasındayız. 6 kıtada, 146 ülkeye ihracat yapıyoruz.
Sadece sanayi ile değil, tarımda da öne çıkıyoruz. Ayçiçeğinin yüzde 33’ü, kanolanın yüzde 66’sı burada üretiliyor. Burada liman var, havayolu var, demiryolu var, otoyol var.
Tekirdağ, aynı zamanda Avrupa’ya açılan kapının ve 500 milyonluk zengin bir nüfusun hemen yanı başında. Ve bizler Tekirdağ TSO olarak potansiyeli hayata geçirmek için çeşitli projeler geliştirip uygulamaya koyuyoruz.

Ticaret Bakanlığı ve TOBB arasında 2018 yılında imzalanan ‘’İhracat Destek Ofisleri’’ kurulmasına yönelik proje kapsamında, Odamızda ‘’İhracat Destek Ofisi’’ kuruldu ve çalışmalarına devam ediyor. Ayrıca 2019 yılında, henüz ihracat yapmamış veya sürdürülebilir ihracat gerçekleştirememiş üyelerimizin kısa zamanda ihracat gerçekleştirerek uluslararası pazara girmelerine katkıda bulunmak amacıyla Trakya Dış Ticaret İstihbarat Merkezi’ni kurduk ve üyelerimize toplamda 9 milyon dolar ihracat yaptırdık.
Tekirdağ, Edirne, Kırklareli ve Çanakkale’deki 26 Oda/Borsa’mızın ortağı olduğu Trakya Abigem A.Ş.’nin şehrimiz ve bölgemiz adına çalışmaları devam ediyor.
Trakya ABİGEM kuruluşundan bu yana bölgede hizmet veren işletmeler, kamu kurumları, üniversiteler, oda ve borsalar, OSB’ler adına toplam, 88 adet Kalkınma Ajansı projesi yaklaşık 17 milyon TL, 12 adet Avrupa Birliği Projesi yaklaşık 4 milyon TL, 65 adet Kırsal Kalkınma Destekleri projeleri üretmiş yaklaşık 72 milyon TL değerinde hibe kazandırmıştır. 139 adet KOSGEB Projesi ve yaklaşık 5 milyon TL hibe, 3 adet TübitakAr-Ge projesi yaklaşık 1.6 milyon TL. Ayrıca Trakya ABİGEM bu zamana kadar 35 Yatırım Teşvik başvurusu gerçekleştirmiş ve 35 belge almıştır. Ayrıca 540 eğitimle 13 bin 500 kişiye girişimcilik eğitimi vererek girişimcilerimizin iş hayatına atılmasına öncülük ettik.
Yine Abigem çatısı altında ve Trakya Kalkınma Ajansı işbirliğinde hayata geçirdiğimiz Dijital Trakya Projesi ile zenginleşmenin önündeki engellerin kaldırılmasını hedefliyoruz.
Diğer yandan Tekirdağ Köftesi ve Peynir Helvası’nın oda olarak Coğrafi İşaret Tescilini şehrimize kazandırmış olup “Tekirdağ Soğanı”nın tescilinin yapılması ile ilgili çalışmalarımız devam etmektedir.

Özetle Tekirdağ, üreten bir kent! Gelecek vadeden bir kent! Sosyal ve kültürel zenginliğe sahip bir kent!
Sözlerimi daha fazla uzatmamak adına Sayın Valimize, Milletvekillerimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza, TOBB Başkanımıza ve TOBB Yönetim Kurulu’na, İlimiz Protokol Üyelerine, Oda ve Borsa Başkanlarımıza, üyelerimize ve tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyor, ödül alan üyelerimizi canı gönülden bir kez daha tebrik ediyorum. dedi.

“TOBB 4 ilçeye okul yapacak”
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ise TOBB’un 4 ilçeye okul yapacağını ifade ederek;” Yönetim Kurulumuz Çorlu, Çerkezköy, Hayrabolu ve Malkara ‘da 4 okul yapacağız. 3 okul Tekirdağ’a hayırlı olsun. Tekirdağ’da en sanayileşmiş ilk 10 ilin arasındır. Tekirdağ’da Müthiş bir coğrafya var. Deniz, güneş, sanayi ve tarım bir tarafta. İstanbul, Ankara ve İzmir’den sonra Tekirdağ’a geliyor. 14 OSB ile Türkiye’nin önder illerinden birisiniz. Tarım ’da Tekirdağ öne çıkıyor. Ayçiçeği ve kanola da Tekirdağ 1. Sıradadır. Bu ilin Valisi, Milletvekilleri ve Büyükşehir Belediye Başkanı sizin yanınızda.

“Özel Sektör Tekirdağ’da Tek Yürek Olmuş”
Tekirdağ’da özel sektör ve şehri yönetenlerin sanayi geliştirmek için tek yürek olduğunu da ifade eden, Hisarcıklıoğlu sözlerini şöyle sürdürdü;” Özel sektör Tekirdağ’da tek yürek olmuş. Tekirdağ sevdalı yöneticilimize teşekkür ediyorum. Tekirdağ’da Türkiye ye örnek olacak bir tablo var. TSO akredite bir odadır. Odamızın verdiği hizmet 5 yıldır. Avrupa kalitesi de hizmet verdiğini belgeler ile kanıtlamıştır. Oda Başkanının TOBB’un kalitesini artmada çok önemli rolü var. Tekirdağ Ticaret Odası ve Ticaret Borsası birlikte Avrupa çapında iyi hizmet vermektedir. Tekirdağ 171 ürün üretme kapasitesinde Türkiye 1. sidir. Tekirdağ’a buraya gelmesinde emeği olan herkesi kutluyorum. Odamız ve Cengiz Başkanımız tüm sorunları Ankara’ya getirip çözüm arıyor. Ortak akılla çözülmeyecek sorun yok.”

“Ara buluculuk tahkim merkezi açıldı”
Ara Buluculuk merkezi hakkında da konuşan Hisarcıklıoğlu;” Ara buluculuk tahkim merkezi Tekirdağ’da açacağız. Artık iş dünyasının kendi arasında sorunlarını kısa sürece çözecek. Bize gelen dosya sayısı 100 bine ulaşmıştı. Şimdi ise bunların yüzde 70 ini uzlaştırma kurulunda çözdük” dedi.
“Yeni okullara İhtiyacımız Var”
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ise Tekirdağ’ın yoğun bir şekilde göç aldığını ve bu yüzden derslik sıkıntısı çektiklerine vurgu yaparak;” Her yıl Hayrabolu’nun veya Şarköy’e nüfusu kadar göç alan bir iliz 25 bin Kişiyi göç alıyoruz. Büyükşehir belediyesi olarak 11 ilçeye 11 okul yaprak eğitime katkı sunduk. Tekirdağ’ın bir çok vizyonu var. Biz Büyükşehir Belediyesi olarak tüm vizyonlara destek veriyoruz” şeklinde konuştu.
“ Sanayideki Engelleri kaldırıyoruz”

Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım ise Devlet olarak sanayideki engelleri kaldırmak için mücadele ettiklerini ifade ederek, şunları kaydetti; ”Tekirdağ’ın denizin kıyısı bulunmasın 11 OSB ve 1 serbest bölge ile 3100 fabrikasıyla, tüm sektörlerinde faaliyet gösteren bir olarak Türkiye’nin gözde illerinden birisidir. Tekirdağ’ da kalkınmayı yükseltmek için Sanayicilerimize kolaylıklar sağlıyoruz. Sanayicilerin önündeki engelleri kaldırmak için çalışıyoruz”
Konuşmaların arından Kurumlar Vergisi, Gelir Vergisi ve İhracat’ kategorilerinde dereceye giren firmalara ödül töreni düzenlendi.

Firmalar ödüllerini Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu AK Parti Milletvekili Çiğdem Koncagül, CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Enes Kaplan, Tekirdağ Ticaret Odası Başkanı Cengiz Günay’ın elinden aldılar.
Törenin ardından Tahkim ve ara buluculuk merkezinin açılışı yapıldı.
Programda ayrıca Tekirdağspor Kulüp Başkanı Ekrem Daşdan ve yönetim Kurulu Üyeleri tarafından Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na Tekirdağspor forması hediye edildi.

MURATLI VERGİ DAİRESİ GELİR VERGİSİ
1. ALİ İHSAN TÜRKOĞLU
2. OSMAN KARADENİZ
3. FUAT ÇEBİ
4. HASAN BAYDEMİR

MURATLI VERGİ DAİRESİ KURUMLAR
1. MURATLI KARTON KAĞIT SAN. VE TİC.A.Ş.
2. OKYANUS ALÜMİNYUM SANAYİ TİCARET A.Ş.
3. ÖZDENLER AKARYAKIT TAŞ. TARIM MAK.TARIM ÜR.SAN. VE TİC.LTD.ŞTİ.
4. A.C.ELEKTRİK SANAYİ VE DIŞ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
5. ATLAS İMALAT SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
6. ZKF GIDA SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
7. ADALI KAUÇUK POLİÜRETAN SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
8. TÜRKOĞLU TEKSTİL KONFEKSİYON SANAYİ VE DAYANIKLI TÜKETİM MALLARI PAZ.VE TİC.LTD.ŞTİ.
9. ÇAĞDAŞ MİMARİ YAPI DOĞAL GAZ ENERJİ SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ
10. DENİMKO TEKSTİL KONFEKSİYON VE EKOLOJİK TARIM ÜRÜNLERİ SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
11. MERCAN BALIKÇILIK MALZEMELERİ TİCARET VE SANAYİ LİMİTED ŞİRKETİ
12. KARADENİZ TEZ.SANAYİ İNŞAAT TAAHHÜT VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
13. SARI TOHUMCULUK SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
14. SENİH GÜMÜŞ TAR.ÜR.GÜBRE LASTİK KÖMÜR İNŞ.VE GIDA MAD.LTD.ŞTİ

ŞARKÖY VERGİ DAİRESİ KURUMLAR
1. ŞARKÖY BELEDİYESİ PERSONEL LİMİTED ŞİRKETİ
2. SADUNOĞLU İNŞAAT TAAHHÜT DAYANIKLI TÜKETİM MALLARI SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
3. MELEN ŞARAPÇILIK BAĞCILIK TURİZM İTHALAT İHRACAT SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ
4. MERİH ŞARAPÇILIK SANAYİ İÇ VE DIŞ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
5. FMY ALTYAPI HİZMETLERİ SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
6. MGM AKARYAKIT TİCARET VE SANAYİ LİMİTED ŞİRKETİ
7. ARSLAN GIDA PAZARLAMA,İNŞAAT TİCARET VE SANAYİ LİMİTED ŞİRKETİ
8. SU-SER BULUT UN SANAYİ VE GIDA PAZARLAMA, TARIM, HAYVANCILIK SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
9. YETİŞ MÜHENDİSLİK MİMARLIK İNŞAAT TAAHHÜT VE MALZEMELERİ TURİZM SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
10. KERİM PETROL TURİZM İNŞAAT VE GIDA SAN.TİC.LTD.ŞTİ
11. SULTAN SARRAFİYE DAYANIKLI TÜKETİM MALLARI İNŞAAT MALZEMELERİ SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
12. BİLAL CAMGÖZ DAYANIKLI TÜKETİM MAM. VE GIDA SAN.TİC.LTD.ŞTİ
13. İMALATÇI COŞKUN MOBİLYA TURİZM İNŞAAT SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

ŞARKÖY VERGİ DAİRESİ GELİR VERGİSİ
1. METİN FEVZİ VENKLİOĞLU
2. CAN GÜRSOY
3. SEBAHATTİN ARSLAN
SÜLEYMANPAŞA VERGİ DAİRESİ KURUMLAR
1. TRAKYA TARIM VE VETERİNERLİK TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

SÜLEYMANPAŞA VERGİ DAİRESİ GELİR VERGİSİ
1. ABDURRAHİM KIZILIRMAKLI
2. AYTUĞ ECERTAŞTAN
3. TAHSİN ÖZDEMİR
4. FAHRETTİN YAY
5. FULYA BEYAZIT

NAMIK KEMAL VERGİ DAİRESİ GELİR VERGİSİ
1. TANSEL ÖZSOY
2. HAMİT GÖKSEL KARAEVLİ
3. HATİCE MELEK KÜRÜM
4. FEHMİ SEVİNÇ
5. FERAH PEK

NAMIK KEMAL VERGİ DAİRESİ KURUMLAR
1. TRAKYA ELEKTRİK DAĞITIM ANONİM ŞİRKETİ
2. TEKİRDAĞ SU VE KANALİZASYONİDARESİ PERSONEL ANONİM ŞİRKETİ
3. TEKİRDAĞ UN SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
4. SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ PERSONEL ANONİM ŞİRKETİ
5. SLİNGSAN ENDÜSTRİYEL TORBA SANAYİ VE DIŞ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
6. GÜNAYLAR GIDA LOJİSTİK DEPOCULUK TURİZM İNŞAAT OTOMOTİV SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
7. NOVOMETAL TİC.A.Ş.
8. DERYA TOPRAK SAN. A.Ş.
9. DURAK ŞARAPÇILIK SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ.
10. ÖZVERME YAPI TAAH.GIDA SAN. VE TİC.LTD.ŞTİ.
11. DENSEL TURİZM SAN. A.Ş.
12. TUKAŞ İNŞAAT TAAH TİC.LTD.ŞTİ
13. YUNUS ÇELEBİ MADEN SAN. VE TİC.A.Ş.
14. PELİN TARIM ÜRÜNLERİ VE SAN. VE PAZ.LTD.ŞTİ.
15. BAR-EL ŞARAPÇILIK GIDA SAN. VE TİC. LTD.ŞTİ.
16. NOVA ŞARAP ÜRETİMİ SAN. VE TİC.LTD.ŞTİ.
17. AYDOĞDU MÜHENDİSLİK PLANLAMA İNŞ. VE TİC.LTD.ŞTİ.
18. S.S. 1 NOLU TEKİRDAĞ LOJİSTİK MOT.TAŞ.KOOP
19. SUBAŞI İNŞAAT SAN. VE TİC.LTD.ŞTİ.

İHRACAT
1. ASYAPORT LİMAN ANONİM ŞİRKETİ
2. SEVİNÇLER İNŞAAT NAK. GIDA SAN. VE TİC. A.Ş.
3. SLİNGSAN ENDÜSTRİYEL TORBA SAN. VE DIŞ TİC. A.Ş.
4. TEKİRDAĞ UN SANAYİ VE TİC. LTD. ŞTİ.
5. ADALI GRUP DIŞ TİCARET A.Ş.
6. KİSBU GROUP

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.