TEKİRDAĞ’DA, İŞKUR TARAFINDAN İŞGÜCÜ PİYASASI ARAŞTIRMASI YAPILACAK

TEKİRDAĞ’DA, İŞKUR TARAFINDAN İŞGÜCÜ PİYASASI  ARAŞTIRMASI YAPILACAK
15.04.2022

Değerli Basın Mensubu;

Türkiye İş Kurumu tarafından, 4 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ve İŞKUR Stratejik Planı gereği her yıl yerel düzeyde, yılda en az bir defa İşgücü Piyasası Araştırması gerçekleştirilmekte.
2022 yılında da İşgücü Piyasa Araştırmasının (İPA) alan çalışması kapsamında, Tekirdağ Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Çerkezköy ve Çorlu Hizmet Merkezlerinde görevli olan İş ve Meslek Danışmanlarınca, 18 Nisan–27 Mayıs 2022 tarihleri arasında,1.950 işyerinde yüz yüze işyeri ziyareti yöntemi şeklinde ve/veya online iletişim (çevrimiçi toplantı, e-posta gönderilmesi vb. gibi) yöntemi şeklinde işyerleri ile iletişime geçilerek, Tekirdağ’daki işgücü piyasası araştırması yapılacak.
Tekirdağ Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nce yapılacakİşgücü Piyasası Araştırması ile elde edilen bilgiler sadece istatistiki raporlamalarda kullanılacak.Araştırma sonuçları, İŞKUR tarafından, ulusal ve yerel düzeyde sunulan birçok hizmete girdi sağlayacak;araştırma kapsamında tespit edilen açık iş, temininde güçlük çekilen meslekler ile gelecek dönemde ihtiyaç duyulacak mesleklere ilişkin veriler, Yıllık İşgücü Eğitim Planı hazırlanırken dikkate alınacak. Ayrıca, İşgücü Piyasası Araştırması ile işverenlerle işbirliğinin güçlü bir şekilde devam etmesi ve işveren taleplerinin doğru tespit edilmesi amaçlanmakta.

Kamuoyunun bilgisine saygılarımızla sunarız.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.