TEKİRDAĞDA BAŞLATILAN “YAŞLINA SAHİP ÇIK” KAMPANYASI YÜZ GÜLDÜRÜYOR..!

TEKİRDAĞDA BAŞLATILAN “YAŞLINA SAHİP ÇIK” KAMPANYASI YÜZ GÜLDÜRÜYOR..!
26.03.2020

 

Bilindiği üzere Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun tavsiyeleri doğrultusunda, il valileri tarafından, İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi ve Umuma Hıfzısıhha Kanunun 27. ve 72. maddesi kapsamında “65 Yaş ve Üstü ile Kronik Rahatsızlığı Olanlara Sokağa Çıkma Yasağı Genelgesi” ile; 65 yaş ve üzeri ile bağışıklık sistemi düşük, ve kronik akciğer hastalığı, astım, KOAH, kalp/damar hastalığı, böbrek, hipertansiyon ve karaciğer hastalığı olanlar ile bağışıklık sistemini bozan ilaçları kullanan vatandaşların 21 Mart günü, Saat 24.00’den sonra ikametlerinden dışarı çıkmaları, açık alanlarda, parklarda dolaşmaları ve toplu ulaşım araçları ile seyahat etmeleri sınırlandırılarak sokağa çıkmalarını yasaklanmış idi.

İhtiyaç olması halinde özellikle tek başına yaşayan ve ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın mağdur olmaması; temel ihtiyaçlarını karşılamak için vali/kaymakamların başkanlığında il/ilçe emniyet müdürü, il/ilçe jandarma komutanı, vali/kaymakamlar tarafından belirlenecek kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, yerel yönetimler, AFAD, Kızılay ve ihtiyaç duyulacak sivil toplum kuruluşları temsilcilerinden oluşturulan 65 yaş üstü Vefa Sosyal Destek Grubu oluşturulmuş ve ilgili vatandaşlarımıza hizmet verilmeye başlanmış idi.

Devletimizin yapmış olduğu bu güzel hizmete, çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra duyarlı vatandaşlarımızdan da destek geldi.

Her alanda başarılı çalışmaları ile topluma örnek olan Tekirdağ İl Sağlık Müdür Yardımcısı Zafer SOYKIRLI’ nın yakın çevresinde başlatmış olduğu “YAŞLINA SAHİP ÇIK İHTİYACINI KARŞILA” kampanyası, Türk Toplumunun yaşlısına verdiği değer ve büyüğe saygı adına çok güzel bir örnek oldu. Başlatmış olduğu kampanya kapsamında öncelikle kendi yakın çevresindeki birçok yaşlıya ulaşan SOYKIRLI, Yeni Haber Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Ersin BİLMEÇ’ in tansiyon ilaçlarını eczaneden alarak kendisine teslim etti ve gönüllerde taht kurdu. SOYKIRLI “65 Yaş üstü büyüklerimizin/değerlerimizin sokağa çıkamadıkları bu süreçte Devletimiz yaşlılarımızın her türlü ihtiyaç ve talebini hassasiyetle karşılamaktadır. Bu güne kadar bizleri yetiştirmiş, bizleri büyütmüş ve bizlere örnek olmuş olan yaşlılarımıza hizmet etme sırası bizde. Bu süreçte Devletimize destek olma adına Apartmanımız, Sitemiz ve Yakın Çevremizde bulunan 65 yaş üstü büyüklerimizi her gün sosyal mesafeyi koruyarak ziyaret edip, ihtiyaçları olup olmadığını sorduğumuz ve Tekirdağımızda başlattığımız “YAŞLINA SAHİP ÇIK İHTİYACINI KARŞILA” Kampanyamıza siz kıymetli büyüklerim, küçüklerim, dost ve arkadaşlarımın desteğini hürmetle talep ediyorum” dedi. Yeni Haber ailesi olarak SOYKIRLI’ yı topluma örnek olan bu duyarlı davranışı dolayısıyla kutluyor, bizler için son derece önemli olan yaşlılarımıza da en derin saygılarımızı sunuyoruz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

%d blogcu bunu beğendi: