TEKİRDAĞ TİCARET BORSASINDAN AÇIKLAMA

TEKİRDAĞ TİCARET BORSASINDAN AÇIKLAMA
16.03.2020

Yapılan yazılı açıklamada; Ülkemizde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarının görülmesinin ardından bazı ürünlerde (hijyen ürünleri, yer temizleyici maddeler, tuvalet kağıtları, temel gıda maddeleriv.b.) talep artışı olmuştur.
Buna bağlı olarak özellikle hijyen ürünlerde fahiş fiyatların oluşması üzerine, bu duruma sebep olan firmaların belirlenmesi amacıyla Ticaret Bakanlığı’mız tarafından tüm illerde denetimler başlatılmış ve cezai müeyyideler uygulamaya konulmuştur.
Özellikle belirtmeliyim ki, üyelerimiz tarafından tarıma dayalı sanayi sektöründe üretim gerçekleştirilen temel gıda maddelerimiz olan, un ve bitkisel yağ gibi ürünlerde gerek üretimlerinde gerekse de tedariklerinde hiçbir fiyat artışı yaşanmadığı gibi herhangi bir şekilde tedarik sıkıntısı bulunmamaktadır. Temel gıda ürünlerinde yeterli ürün stokumuzmevcuttur. Borsamız üyeleri olan tarıma dayalı gıda sanayicilerimiz, asla bu gibi durumlardan istifade etmemişler ve etmeyeceklerdir. Bu ürünlerde aşırı fiyat artışının yaşanması söz konusu değildir.
Tekirdağ Ticaret Borsası olarak söz konusu haksız uygulamaları gerçekleştiren firmaların tespit edilmesi halinde, ilgili yasalar çerçevesinde disiplin mekanizmalarının çalıştırılacağı ve hak ettikleri cezaları vereceğimizi kamuoyuyla paylaşmak isterim. Yaşadığımız zor günleri kar günlerine çevirerek vatandaşlarımızı mağdur edilmesine karşı gerekli tedbirler uygulanacaktır.
Meslek ahlakı, ticarete ve geleneklerimize uymayan bu tip davranışlara üyelerimizin aslateşebbüs etmeyeceğini biliyor ve bu durumu bir fırsata çevirmeyen üyelerimize teşekkür ediyor ve hayırlı işler diliyorum.denildi.

Osman SARI
Yönetim Kurulu Başkanı
Tekirdağ Ticaret Borsası

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

%d blogcu bunu beğendi: