SARAY AYVACIK GÖLETİ İSALE HATTI ve ARITMA TESİSLERİ

SARAY AYVACIK GÖLETİ İSALE HATTI ve ARITMA TESİSLERİ
11.08.2022

Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, tarımda modern sulamayı yaygınlaştırmak, toplulaştırma çalışmalarıyla tarım arazilerinden en yüksek faydayı sağlamak, musluklara sağlıklı ve içilebilir su ulaştırmak ve yerleşim yerleri ile tarım arazilerini taşkın risklerine karşı korumak için tüm gücüyle çalışırken, sürdürülebilir su yönetimi anlayışıyla da suyun her damlasına sahip çıkıyor.
Tekirdağ ve ilçelerinde son dönemde yapılan su yapılarının artması bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde de önemli rol oynamaktadır.

Tekirdağ Saray Ayvacık Göleti İsale Hattı ve Arıtma Tesislerinde çalışmaların devam ettiğini açıklayanDSİ Genel Müdürü Prof. Dr. Lütfi AKCA,; “Tekirdağ Saray Ayvacık Göleti İsale Hattı ve Arıtma Tesisleri işi kapsamında projenin önemli aşamalarından birisi olan isale hattının 26 km’lik kısmı tamamlanmıştır. Arıtma Tesisi, kollektör hattı ve depo imalatlarında ise çalışmalar tüm hızıyla devam etmektedir.” dedi.

DSİ Genel Müdürü Prof. Dr. Lütfi AKCA; “ İçme suyu üretimi maksadıyla inşa edilenSaray Ayvacık Göletiİsale Hattı ve Arıtma Tesisleri’nin tamamlanmasıyla 26.000m3/gün kapasiteli arıtma tesisi, 2 adet depo,3 adet terfi merkezi ve 28 km’lik isale hattı yapımı tamamlanacaktır.Saray ve Kapaklı ilçelerine bağlı yerleşim yerlerine günlük 26.000 m3 içme suyu sağlanacaktır.” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.