Sağlıkta Şiddeti Değil! Sevgiyi,Sağlık Çalışanına Saygıyı Konuşalım.

18.08.2022

Bugün Şehir Hastanesi’nde Acil Servis ve Poliklinikler önünde muayene için bekleyen vatandaşlara çikolata ikramında bulunup,kendilerinden de onlara verdiğimiz çiçekleri sağlık çalışanlarımıza vermelerini rica ettik.
Bugüne ait satır başları 👇👇👇
📌Sürekli gündemde tutarak,sağlıkta şiddetin reklamını yapmaktan vazgeçelim,
📌Göstermelik değil, caydırıcı cezaların uygulanması şart,
📌Sağlık okur-yazarlık seviyesi düşük bir toplumuz ilkokuldan bunun eğitim müfredatına alınması gerekir,
📌Sağlık Bakanlığı çalışan sağlığı ve iş güvenliği konusunda gerekli tedbirleri eksiksiz yerine getirmesi gerekir,
📌Orta ve uzun vadedeki çözüm önerilerinden önce bu konuda,şiddet eğiliminde olan kişi/kişilere diğer hizmet alacakların tepki göstermesi ve insanlığın varolduğu sürece hizmetinde olacak sağlık çalışanlarımızın yanında olması gerekir.
Biz devletimizin emrinde milletimizin de hizmetindeyiz.Kim olursa olsun hizmet alacak birine ikinci sınıf insan muamelesi yapanın yanında olmayacağımız gibi,kimden gelirse gelsin bizlere hizmetçi muamelesi yapılmasına da asla müsaade etmeyeceğiz.
Artık şiddeti değil sağlıkta sevgiyi ve sağlık çalışanına saygıyı konuşalım diyerek bugün hizmet alacaklara bizler tatlı bir ikramda bulunduk, onlarda sağlık çalışanlarımıza çiçek verdiler.
Bir çiçek,bir çikolata ile şiddetin sona ermeyeceğini bizde biliyoruz ama unutmamak gerekir ki her bahar bir çiçekle başlar.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.