Paşa Halk Dansları Şile Bezi Festivalinde sahne aldı

Paşa Halk Dansları Şile Bezi Festivalinde sahne aldı
05.08.2022

 

Süleymanpaşa Belediye Konservatuvarı bünyesinde kurulan ve iki yılda çok sayıda büyük gösteriye imza atan Paşa Halk Dansları Topluluğu, Şile Belediyesi tarafından düzenlenen 33’üncü Uluslararası Şile Bezi Kültür ve Sanat Festivali’nde boy gösterdi.

50’nin üzerinde dansçıdan oluşan ve tamamen Süleymanpaşa’da yaşayan gençlerden kurulu olan Paşa Halk Dansları Topluluğu, kurulduğu günden bugüne çok sayıda ulusal ve uluslararası etkinlikte yer alarak Süleymanpaşa’yı başarıyla temsil ediyor.

ŞİLE HALKININ BEĞENİSİNİ KAZANDILAR

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’in, “Gençlere fırsat verildiğinde neler yapabileceklerinin en iyi örneklerinden biri” olarak lanse ettiği Paşa Halk Dansları Topluluğu, son olarak Şile Belediyesi tarafından organize edilen 33. Uluslararası Şile Bezi Kültür ve Sanat Festivali’nde sahne alarak Tekirdağ’ı en iyi şekilde temsil etti. Şile halkının ve festivale gelen vatandaşların büyük ilgi gösterdiği ve beğeni ile izlediği gösteri, dakikalarca alkışlandı.

Nefes isimli Türklerin Anadolu’ya girişinden günümüze uzanan tarihi yolculuklarını betimleyen gösterileri ile büyük beğeni toplayan Topluluk, her geçen gün daha çok tanınıyor ve çok sayıda organizasyondan davet alıyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.