Dolar : Alış : 3.7816 / Satış : 3.7884
Euro : Alış : 4.6527 / Satış : 4.6611
HAVA DURUMU
hava durumu

TEKIRDAG9°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 35467 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

NKÜ BESYO SEÇMELERİ BAŞLADI

12 Ağustos 2017 - kez okunmuş
Ana Sayfa » SON DAKİKA»NKÜ BESYO SEÇMELERİ BAŞLADI
NKÜ BESYO SEÇMELERİ BAŞLADI

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi bedene eğitimi ve spor yüksek okulu beden eğitim ve spor eğitimi bölümüne 62 ve spor yöneticiliği bölümüne 60 olmak üzere 120 öğrenci alımı için bu gün seçmeler başladı.
Namık Kemal Üniversitesi bedene eğitimi ve spor yüksek okulu beden eğitim ve spor eğitimi bölümüne 103 kadın ve 578 erkek aday başvuruda bulundu. Başvurular sonrası NKÜ kapalı spor salonunda belirlenen istasyonlarda çabukluk, yetenek ve zaman karşı sınavlar yapıldı.

Özel yetenek Sınavı Kontenjanları, Aday Kabul Koşulları, Ön Kayıt ve Başvuru İşlemleriÖzel yetenek Sınavı Kontenjanları, Aday Kabul Koşulları, Ön Kayıt ve Başvuru İşlemleriMadde 10- KONTENJANLAR
Namık Kemal Üniversitesi, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi bölümüne 62
ve Spor Yöneticiliği Bölümüne 60 öğrenci olmak üzere toplamda 122 öğrenci alacaktır alınacak öğrenci kontenjanları aşağıdaki tablolarda (Tablo 1 -2-3-4) belirtilmiştir.
KOORDİNASYON SINAVI ÖĞRENCİ KONTENJANLARITablo 1: Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi ve Spor Yöneticiliği Bölümlerine koordinasyon sınavı ile alınacak öğrenci kontenjanları Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Spor YöneticiliğiErkek 22 27Kadın 12 10Toplam 34 37
SPORCU ÖZGEÇMİŞİ ÖĞRENCİ KONTENJANLARI
Tablo 2: Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi ve Spor Yöneticiliği Bölümlerine
sporcu özgeçmişiyle alınacak öğrenci kontenjanları Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Spor YöneticiliğiBasketbol 3 Erkek + 2 Kadın 3 Erkek + 2 KadınCimnastik 1 Erkek + 1 Kadın 1 Erkek + 1 KadınHentbol 2 Erkek + 2 Kadın 2 Erkek + 2 KadınVoleybol 3 Erkek + 2 Kadın 3 Erkek + 2 KadınYüzme 1 Erkek + 1 Kadın 1 Erkek + 1 KadınToplanı 18(10 Erkek+ 8 Kadın) 18(10 Erkek + 8 Kadın)

Beden Eğitimi vc Spor Yüksekokulu Beden Eğitimi vc Spor Eğitimi ve Spor Yöneticiliği Bölümlerine millilik kontenjanından alınacak öğrenci kontenjanları (sadece olimpik spor dalları için) (http://sgm.gsb.gov.tr/Sayfalar/130/164/01impikSporDallari)Tablo 3: Beden Eğitimi vc Spor Yüksekokulu Beden Eğitimi vc Spor Eğitimi ve Spor Yöneticiliği Bölümlerine millilik kontenjanından alınacak öğrenci kontenjanları (sadece olimpik spor dalları için) (http://sgm.gsb.gov.tr/Sayfalar/130/164/01impikSporDallari) Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Spor YöneticiliğiErkek 3 3Kadın 2 2Toplam 5 5
Millilik Kontenjanlarına İlişkin Önemli Not:* Milli Sporcu Kontenjanı: Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı’nın 22.11.2010 tarih vc 5773 sayılı yazısına göre Bölümümüz için ilan edilen genel kontenjan içerisinden milli sporculara kontenjan ayrılmıştır.
•Milli kontenjanlara sadece Olimpik spor dallarında Milli olan Sporcular başvurabilirler, bkz (http://sgm.gsb.gov.tr/Sayfalar/130/164/01impikSporDallari) Milli kontenjanlar dolmadığı takdirde, dolmayan milli sporcu kontenjanları koordinasyon sınavı ile alınacak öğrenciler kontenjanına aktarılır. Erkek ya da kadınlarda gerekli milli sporcu kontenjanı dolmadığı takdirde diğer milli sporcu adaylardan açık kalan milli sporcu kontenjanı tamamlanır. Öncelik milli sporcu kontenjanının milli sporcular tarafından doldurulmasıdır. Belirtilen kontenjandan fazla milli sporcu aday başvurusu olursa milli sporcular kendi içinde değerlendirilecektir. Yerleştirmede öncelikli olarak A milli sporcular, sonrasında B milli sporcular vc kontenjan boş kaldığı takdirde C milli sporcular yerleştirilecektir.
YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİ KONTENJANLARI
Tablo 4: Beden Eğitimi vc Spor Yüksekokulu Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi Bölümüne alınacak yabancı uyruklu
öğrenci kontenjanları Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Spor YöneticiliğiErkek 3 -Kadın 2 -Toplam 5 (kontenjan verilmemiştir)
Yabancı uyruklu Kontenjanlarına İlişkin Önemli Not:* Yabancı uyruklu öğrenciler Namık Kemal Üniversitesinin yapmış olduğu Yabancı Uyruklu Öğrenciler Sınavından (YÖS) en az 35 puan almış olmalıdır.
•Yabancı uyruklu adaylarda minimum süre erkekler için 75 saniye: kadınlar iein ise 85 saniyedir. Bu süreninüzerinde yapılan dereceler değerlendirmeye alınmayacaktır.
Seçmelerde okul müdürü Doç.Dr. İlker ÖZMUTLU, müdürü yardımcısı Serkan Aydın, Yrd.Doç.Dr. Arif Kaan EROĞLU, Yrd. Doç. Dr. GÖZDE ERSÖZ, Yasemin Arı, Mehmet Yiğit, Umut Canlı, Tekin Öztürk, Başak Kaan Eroğlu, Erdem Ayyıldız, Erhan Kara, Sercan Öncel, yüksekokul sekreteri Tolga ARSLAN katıldılar.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :