Dolar : Alış : 4.8464 / Satış : 4.8551
Euro : Alış : 5.6817 / Satış : 5.6920
HAVA DURUMU
hava durumu

TEKIRDAG24°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 37016 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

NKÜ Akademik Teşvik Ödeneği Sıralamasında 6. Sırada Yer Aldı

15 Şubat 2017 - kez okunmuş
Ana Sayfa » SON DAKİKA»NKÜ Akademik Teşvik Ödeneği Sıralamasında 6. Sırada Yer Aldı
NKÜ Akademik Teşvik Ödeneği Sıralamasında 6. Sırada Yer Aldı

Akademik Teşvik Ödeneği Yönetmeliğine göre, Akademisyenler Proje, Araştırma, Yayın, Tasarım, Sergi, Patent, Atıf, Tebliğ ve Ödül olmak üzere dokuz kategoride yapmış olduğu bilimsel faaliyetlerin ilgili yönetmelikte belirtilen usul ve esaslara göre belirlenmesi üzerinden hesaplanan puan üzerinden akademik teşvik ödeneği almaktadırlar.
Memurlar.net ülkemizdeki devlet üniversitelerinde görev yapan akademisyenlerden yüzde kaçının 2017 yılında bu ödenekten faydalanacağına yönelik bir çalışma yaparak, yükseköğretim kurumlarının akademik karnesini ortaya koymaya çalıştı.
Bu çalışmaya göre Üniversitemiz ülkemizdeki 108 devlet üniversitesi arasından 6. sırada yer aldı. Üniversitemiz yeni kurulan üniversiteler olarak adlandırılan 2000 yılından sonra kurulan üniversitelerin arasında ise birinci oldu. 2017 yılında Üniversitemizde görev yapan 916 mevcut öğretim elemanının 418’i akademik teşvik ödeneği almaya hak kazandı.
Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek, akademik teşvik ödeneği almaya hak kazanan öğretim elemanlarını tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :