Dolar : Alış : 3.4757 / Satış : 3.4820
Euro : Alış : 4.1725 / Satış : 4.1801
HAVA DURUMU
hava durumu

TEKIRDAG26°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 32842 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Namık Kemal Üniversitesi 2010-2011 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni Coşkulu Geçti

21 Haziran 2011 - kez okunmuş
Ana Sayfa » ARŞİV»Namık Kemal Üniversitesi 2010-2011 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni Coşkulu Geçti
Namık Kemal Üniversitesi 2010-2011 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni Coşkulu Geçti

Namık Kemal Üniversitesi 2010-2011 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni, NKÜ Pramit Salonu’nda coşkulu bir şekilde kutlandı.

2010-2011 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni’ne Tekirdağ Valisi Zübeyir Kemelek, öğrenci velisi Kocaeli AK Parti Milletvekili Fikri Işık, Belediye Başkanı Op.Dr. Adem Dalgıç, Rektör Prof. Dr. Osman Şimşek, Tekirdağ Baro Başkanı Av. Ahmet Müsellem Görgün, Tekirdağ Asker Alma Bölge Başkanı Albay Ali Hikmet Kayan, Tekirdağ İl Jandarma Komutanı J. Albay Kazım Rıfkı Ayan, Tekirdağ İl Emniyet Müdürü Necdet Çelikbilek, NKÜ Rektör Yardımcıları Prof.Dr. Burhan Aslan ve Prof.Dr. M. İhsan Soysal, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Günay, daire müdürleri, diğer il temsilcileri, NKÜ öğretim elemanları, veliler ve öğrencilerin katıldı.

Mezuniyet Töreni’nde Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Tekirdağ Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi öğrencilerinin müzik dinletisi beğeniyle izlendi.

Mezun öğrenciler adına konuşma yapan Ziraat Fakültesi birincisi Merve Bülbül, üniversiteli olmanın gururunu anlatırken duygu yüklüydü. Merve Bülbül, Ulusumuza yakışır gençler olarak Namık Kemal Üniversitesi’nden mezun olduklarını, şuandan itibaren hayatlarında yeni bir döneme başladıklarını, bu dönemde üzerine düşen sorumluluklarını en iyi şekilde yerine getireceklerini ve öğrencilik yıllarında kazandıkları çalışma ve mücadele azimlerini en iyi şekilde kullanacaklarını ifade etti. Daha sonra Bülbül, ailelere ve hocalarına seslenerek başta NKÜ Rektörü Prof.Dr. Osman Şimşek olmak üzere tüm üniversite yönetimine, hocalara ve değerli ailelere teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

Rektör Prof.Dr. Osman Şimşek konuşmasında ilk olarak, Mezuniyet Töreni’ne katılanlara teşekkür ettikten sonra, kuruluşunun 5. yılını kutlayan Namık Kemal Üniversitesi’nin bir akademik yılı daha başarıyla tamamladığını ifade etti.

Prof.Dr. Şimşek, 2006 yılında 8000 öğrencisiyle yola çıkan Namık Kemal Üniversitesi’nin 2011 yılında 6 fakülte, 11 Meslek Yüksekokulu, 1 Yabancı Diller Yüksekokulu ve 1 Sağlık Yüksekokulu ile öğrenci sayısını 16 binlere taşıdığını ve 2010-2011 akademik yılında 4 bin civarında mezun veren genç ama bir o kadar iddialı bir üniversitenin ülkemize kazandırdığı değerleri yeni hayatlarına uğurlamanın gururunun yaşadıklarını söyledi.

NKÜ Rektörü Prof.Dr. Osman Şimşek daha sonra konuşmasında, Namık Kemal Üniversitesi’nin bir yandan ülkemizin ihtiyacı olan mesleki ve ahlaki açıdan tam donanımlı bireyleri topluma kazandırmayı, diğer yandan ise araştırma ve geliştirme faaliyetleriyle küresel bilgi çağında ön sıralarda yer alarak insanlığa hizmet etmeyi misyon edindiğini ifade ettikten sonra, Namık Kemal Üniversitesi’nin değerli akademisyenlerine ve öğrencilerimizin değerli ailelerine teşekkür etti. Prof.Dr. Şimşek son söz olarak,  Türkiye’nin aydınlık yarınlarını görmekten duyduğu gurur ve memnuniyeti ifade ederek, Namık Kemal Üniversitesi mezunlarına yeni yaşantılarında başarılar diledi.

Mezuniyet Töreni konuşmalarının ardından Namık Kemal Üniversitesi Gümüş Ayaklar Dans Topluluğu’nun gösterileri yapıldı. Gösterilerden sonra dereceye giren öğrencilere hediyeleri ve belgeleri verildi.

Ziraat Fakültesi mezunlarından 1. Merve Bülbül, 2. Hasan Hüseyin İpçak, 3. Gülsüm Uçak ve Çorlu Mühendislik Fakültesi mezunlarından 1. Altuğ Uğurlu, 2. Salih Çil, 3. Coşkun Eyüpoğlu’na mezuniyet belgelerini Tekirdağ Valisi Zübeyir Kemelek; Sağlık Yüksekokulu mezunlarından 1. Fatma Funda Güler, 2. Sude Gediklioğlu, 3. Işılay Basut ve Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu mezunlarından 1. Nilüfer Köse, 2. Fatma Perçemli, 3. Abdi Durgut’a mezuniyet belgelerini Tekirdağ Belediye Başkanı Op.Dr. Adem Dalgıç; Çorlu Meslek Yüksekokul mezunlarından 1. İren Tanrıkulu, 2. Selin Zor, 3. Filiz Aga ve Hayrabolu Meslek Yüksekokulu mezunlarından 1. Oğuz Özen, 2. Ümit Avcı, 3. Eda Binici’ye mezuniyet belgelerini Tekirdağ Baro Başkanı Av. Ahmet Müsellem Görgün; Malkara Meslek Yüksekokulu mezunlarından 1. Merve Serçe, 2. Seda Öz, 3. Merve Kır ve Şarköy Meslek Yüksekokulu 1. Muradı Hazım Söyler, 2. Ediz Kentkuran, 3. Ekrem Gürkan’a mezuniyet belgelerini Tekirdağ Asker Alma Bölge Başkanı Albay Ali Hikmet Kayan; Çerkezköy Meslek Yüksekokulu mezunlarından 1. Tülay Karanlık, 2. Ömür Hügül, 3. Nebi Güler ve Marmara Ereğlisi Meslek Yüksekokulu mezunlarından 1. Büşra Demirelli, 2. Mizgin Yaşar, 3. Esra Eroğlu’na mezuniyet belgelerini Tekirdağ İl Jandarma Komutanı J. Albay Kazım Rıfkı Ayan; Saray Meslek Yüksekokulu mezunlarından 1. Halit Evirken, 2. Ertuğrul Şenel, 3. Aziz Kaldırım’a mezuniyet belgelerini Tekirdağ İl Emniyet Müdürü Necdet Çelikbilek; Muratlı Meslek Yüksekokulu mezunlarından 1. Gülçin Direk, 2. Ahmet Esat Aslan, 3. Senin Aktaş’a mezuniyet belgelerini Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Günay; Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu mezunlarından 1. İsmigül akın, 2. Ecem Fındık, 3. Hande Şengül ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu 1. Burcu Yıldız, 2. Gülşen Şen, 3. Ercan Yaş’a mezuniyet belgelerini Kocaeli AK Parti Milletvekili Fikri Işık ile bütün akademik birimlerimizin hepsine Üniversitemiz Rektörü Prof.Dr. Osman Şimşek verdiler.

Mezuniyet belgelerinin verilmesinin ardından tüm birimlerin eş zamanlı gerçekleşen diploma töreninin ardından mezunlar büyük bir coşkuyla keplerini havaya fırlattılar ve ailelerine sarılarak bu anlamlı ve gururlu günün heyecanını hep birlikte yaşadılar.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :