Dolar : Alış : 4.8464 / Satış : 4.8551
Euro : Alış : 5.6817 / Satış : 5.6920
HAVA DURUMU
hava durumu

TEKIRDAG24°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 37016 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Muratlı Cemevi’nin Temeli Atıldı

16 Şubat 2017 - kez okunmuş
Ana Sayfa » SON DAKİKA»Muratlı Cemevi’nin Temeli Atıldı
Muratlı Cemevi’nin Temeli Atıldı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Muratlı Cemevi inşaatının temeli Muradiye Mahallesinde törenle atıldı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın yanısıra ilçe belediye başkanları, Genel Sekreter Oral Karakaya, TESKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa, Cem Vakfı Genel Başkanı Erdoğan Döner ve diğer davetlilerin katıldığı temel atma töreninde ilk konuşmayı yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Oral Karakaya inşaat hakkında genel bilgiler verdi.

Karakaya Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Atatürk Devrimlerinin ve Laik Cumhuriyetin yılmaz savunucusu olan alevi vatandaşların isteklerini çok önemsediklerini belirterek ” Sözümü Hz Alinin güzel bir sözüyle bitiriyorum, Allah sizi özgür yaratmışken başkasına köle olmayın” dedi.

Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe Cemevi için Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı kadir Albayrak’a teşekkür ederken Cem Vakfı Genel Başkanı Erdoğan Demir de bu vakıf inşaatının Türkiye’ye örnek olduğunu belirterek “Hızır ayındayız, başkanımız hızır gününde bizim imdadımıza hızır gibi yetişti kendisine çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Bu başarının durmadan çalışan 12 dev adam ve onlarla beraber çalışan Meclis Üyelerine ve onları seçen halka ait olduğunu belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak “Görev süremizin sonuna kadar verdiğimiz sözlerin hepsini tutacağız. Bundan sonra da 3-4 ay içinde Şarköy ilçemize de bir Cemevi temelinin inşaatının temelini atacağız. Çok kıza zamanda Süleymanpaşa ilçemizde yaptığımız okulu Milli Eğitime teslim edeceğiz. Atatürk’ün idealleri doğrultusunda çalışmaya devam edeceğiz. Bu projemiz Alevi vatandaşlarımıza hayırlı olsun ” dedi.

1450 metre kareli alana 4 kat inşaa edilecek olan ve yaklaşık 2 milyon 650 bin liraya mal olacak olan Muratlı Cemevi inşaatının yaklaşık 7 ay içinde tamamlanarak Muharrem ayına yetiştirilmesi planlanıyor.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :