Dolar : Alış : 4.8464 / Satış : 4.8551
Euro : Alış : 5.6817 / Satış : 5.6920
HAVA DURUMU
hava durumu

TEKIRDAG24°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 37016 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Milli Gurur Çerkezköy den Şaban Kardeş’in Oldu

15 Şubat 2017 - kez okunmuş
Ana Sayfa » SON DAKİKA»Milli Gurur Çerkezköy den Şaban Kardeş’in Oldu
Milli Gurur Çerkezköy den Şaban Kardeş’in Oldu

RATEM Radyo Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği ile Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın “Medya ve Demokrasi” ödülleri, Başkent Ankara’da TBMM’nin ev sahipliğinde Mermer Salonda düzenlenen üst düzey törenle verildi. Söz konusu ödül o gece Türkiye’de yayınını kesen sadece iki yerel radyoya verildi. İstanbul’dan Radyo Trafik ile Çerkezköy’den Radyo Haber ödüle layık görülen yayın kuruluşları oldu. Radyo Haber Yönetim Kurulu Başkanı Gazeteci Şaban Kardeş, “Bu ödülü aslında gecenin şehitlerinden aldım. Bu ödülü şahsım değil Çerkezköy adına aldım” dedi.

GURUR KAYNAĞI OLDU

Şaban Kardeş, Radyo Haber’in sloganı olan “ Sizin sesiniz. Sizin seçiminiz” den yola çıkarak 15 Temmuz gecesi halkın sesine kulak verdiklerini ve radyonun mikrofonlarını açtıklarını belirtip,“Karanlık geceyi an ve an anlatmaya çalıştık. Bu başarı ilçemiz Çerkezköy, ilimiz Tekirdağ, bölgemiz Trakya ile birlikte sektör ve mesleğimiz adına gurur kaynağı oldu. Tekirdağ halkının o gün verdiği tepkiyi dinleyicilerimize ve okurlarımıza aktardık. Bir daha olsun. Yine ülkemiz ve demokrasi için, kanımız ve canımız pahasına aynı tepkiyi yine vermekten, yine göstermekten asla bir saniye bile tereddüt etmeyiz” dedi.
TRAKYALI RADYOCULARI AĞIRLADILAR

Ankara’daki tören öncesi heyet 15 Temmuz gecesi hain darbe girişimcileri tarafından bombalanan TBMM’deki alana karanfiller bırakarak, kokteylde bir araya geldi. AK Parti Tekirdağ Milletvekili Metin Akgün ve Mustafa Yel ile CHP Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü, Medya ve Demokrasi etkinliği için Tekirdağ, Edirne, Kırklareli’nden gelen aynı zamanda RATEM Yönetim Kurulu Üyesi ve Trakya Bölge sorumlusu olan Çorlu FM’den Bülent Özgür ile Çerkezköy Radyo Haber’den Şaban Kardeş, Keşan FM’den İbrahim Dağ, Lüleburgaz FM’den Alaattin Erdal ve Babaeski Soylu FM Kadir Tolga Soylu’yu öğlen yemeğinde ağırladı.

KARDEŞ ÖDÜLÜ YILDIRIM’DAN ALDI

Türkiye’de karanlık gecede yayın akışını keserek darbe karşıtı yayın yapan iki radyodan bir tanesi olan Radyo Haber adına ödülü Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Kardeş, Başbakan Binali Yıldırım’ın elinden aldı. Törene, Başbakan Binali Yıldırım, TBMM Başkanı Vekili Ahmet Aydın, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, RTÜK Başkanı İlhan Yerlikaya, AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun, AK Parti Tekirdağ Milletvekilleri Metin Akgün ve Mustafa Yel katıldı.

ÖDÜLLENDİRİLENLER

“Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürü Mehmet Akarca, Anadolu Ajansı adına Kurumsal İletişim Direktörü Esra Kireçci, Tekirdağ Çerkezköy Radyo Haber Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Kardeş, Konya Kon TV’den Nurettin Bay ve Mustafa Tatlısu, Kayseri Elif TV Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Hamurcu, İstanbul Radyo Trafik Genel Yayın Yönetmeni Cezayir Doğan, Elazığ Kanal 23 Televizyonundan Murat Varol, Armoni FM ve Radyo 03’ten Ömer Elçi, Kral FM Grubu Genel Koordinatı Mehmet Akbay, Ülke TV’den Bekir Gündoğan, NTV’den Oğuz Haksever, HaberTürk Genel Müdürü Veyis Ateş, A Haber Genel Müdürü Abdülhalik Çimen, 24 Televizyonu Ankara Temsilcisi Melik Yiğitel, Digitürk Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Müdür Yardımcısı Eren Demircan, Türksat Anonim Şirketi Genel Müdürü Cenk Şen, Doğan TV Ankara Temsilcisi Hande Fırat, CNN Türk Haber Koordinatörü Ali Güven ve TRT Genel Müdürü Şenol Göka.”

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :