MEHMET AKİF ERSOY İLKOKULU’NDA İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI

14.09.2022

 

Süleymanpaşa ilçesi Altınova Mahallesi’nde bulunan Mehmet Akif Ersoy İlkokulu’nda İlköğretim Haftası töreni düzenlendi. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlama ve önemini belirten konuşmalar yapıldı. Okul Müdürü Şenol Eliaçık’ın konuşmasının ardından Süleymanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Atilla ve Süleymanpaşa’ya yeni atanan İlçe Kaymakamı Mustafa Güler konuşma yaptı. Öğrencilerin şiirler okunmasının ardından Hüseyin Pehlivan İlkokulu folklor ekibi gösteri yaptı Daha sınıflar ziyare edildi. Sınıfların ziyaretinden sonra İlçe Kaymakamı Mustafa Güler, öğretmenlere yeni eğitim öğretim yılında başarılar diledi.

Okul Müdürü Şenol Eliaçık konuşmasında; “Sayın Kaymakamım,

Sayın İlçe Milli Eğitim Müdürüm,

Okulumuzda Öğrencileri bulunan Mahalle Muhtarlarımız, Saygıdedeğer idareci arkadaşlarım ve öğretmenlerimiz, Kıymetli veliler, Sevgili çocuklar,

 

Öncelikle Süleymanpaşa İlçemize yeni atanan ve bugün göreve başlayan Sayın Kaymakamımıza İlçemize Hoşgeldiniz diyor. Bu önemli günde ilçemiz eğitim çalışanları ve öğrencilerimiz adına aramızda olduğu için kendilerine teşekkür ediyoruz.

 

Yeni bir Eğitim ve Öğretim yılına daha başlamanın coşkusu ve heyecanı içindeyiz.

İLKÖĞRETİM HAFTASI PROGRAMI’na hoş geldiniz.

2022-2023 Eğitim Öğretim yılı sağlıklı ve başarılı bir şekilde geçmesi dileğiyle hayırlı olsun.

 

Sayın Kaymakamım, değerli misafirler. Okulumuzda 1991 yılında 12 derslik ile

Eğitim-Öğretim verilmeye başlanmış olup, 1996 yılında Emekli Öğretmenler Fatma-Rasim PEKURAL çiftinin bağışları ile ek bina yapılarak şuan 27 derslikte eğitim-öğretim verilmektedir.

 

Çok farklı ülke ve illerden öğrencileri içerisinde bulunduran okulumuzda SURİYE- 7   KAZAKİSTAN -1  KIRGIZİSTAN- 1                               MISIR -1 AFKANİSTAN -12

Ülkemizin 64 Farklı ilinden olmak üzere okulumuzda bu yıl

anasınıfında -94

  1. Sınıflar – 195
  2. Sınıflar- 196
  3. Sınıflar-112
  4. Sınıflar-156

Hafif Otizm sınıfında 3 öğrenci olmak üzere toplam 756 öğrenciye

 

2 Md. Yard, 4 Anasınıfı Öğretmeni, 24 Sınıf Öğretmeni, 2 Rehber Öğretmen, 2 Özel eğitim Sınıfı Öğretmeni, 2 İngilizce Öğretmeni, 1 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni, 2 TYP li Yardımcı hizmetli toplamda 41 personel ile eğitim öğretim verilmektedir.

 

Ayrıca çok çalışkan bir Okul Aile Birliğimiz ve Başkanımız var. Tüm öğretmenlerimize, hizmetlilerimize, okul aile birliği adına başkanımıza ve bizlere her zaman destek veren Mahalle muhtarımıza çok teşekkür ediyorum.

 

Okulumuz geçtiğimiz yıllarda çeşitli sosyal ve sportif faaliyetlere katılmış olup, çeşitli başarılar elde etmiştir. İl ve ilçe çapında yürütülen projelere katılarak öğrencilerimizin aktif olarak eğitimin içinde yer almaları sağlanmaktadır.

 

Sevgili öğrenciler! Sizler buraya bilgilenmek, aklınızı zenginleştirmek, uygar bir insan olmak için geliyorsunuz. Okula gelmek, ondan yararlanmak insan hayatında çok önemli bir

aşamadır. Öğretmenlerinizden en iyi biçimde faydalanınız. Düzenli çalışınız. Çünkü başarılı olmanın yolu planlı ve programlı çalışmaktır.Hedeflerinize ulaşabileceğinize ve yarının büyükleri olarak ülkemize yararlı bir birey olacağınıza inancımız tamdır.

Tüm eğitim çalışanlarına ve çocuklarımıza sağlıklı ve başarılı bir eğitim-öğretim yılı diliyor, SAYGILARIMI SUNUYORUM.” dedi.

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.