Kaymakam Mustafa Güler, 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı İlköğretim Haftası Kutlama Programı’na Katıldı

20.09.2022

 

 

 

Kaymakam Mustafa Güler, 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı İlköğretim Haftası Kutlama Programı’na katıldı.

Mehmet Akif Ersoy İlkokulunda düzenlenen kutlama programına Kaymakam Mustafa Güler’in yanı sıra İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir ATİLLA, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Hüseyin MUTLU, İlçe Nüfus Müdürü Veysel AYDOĞDU, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde görevli Şube Müdürleri,  okul müdürü, okul aile birliği başkanı, muhtarlar ve çok sayıda öğrenci ile velileri katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda İlköğretim Haftası nedeniyle konuşma yapan Kaymakam Güler; “Eğitim yolunda can veren Aybüke öğretmenimiz gibi şehit olan ve bizlere emeği geçip, ebedi aleme intikal etmiş olan bütün öğretmenlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Başta Başöğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere bütün öğretmenlerimize sevgilerimizi, saygılarımızı, muhabbetlerimizi arz ediyoruz.

 

Müdürümüz, öğretmenlerimiz, kıymetli velilerimiz, muhtarlarımız, okul aile birliği başkanı ve üyeleri, geleceğimiz, istikbalimiz sevgili yavrularımız hepinize hayırlı günler diliyorum. En içten ve kalbi duygularımla sizleri sevgiyle selamlıyorum.

 

2022-2023 eğitim-öğretim yılının ilçemiz başta olmak üzere ilimize ve ülkemize, evlatlarımıza, velilerimize hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.

 

Eğitim yılının başlangıcında sizlerle bu törene katılmaktan büyük onur duymaktayım. Zira geleceğimiz, her şeyimiz olan evlatlarımızın okullarımızda iyi eğitilmesi, geleceğe hazırlanması, Türkiye’nin imar ve inşasında başta siz değerli öğretmenlerimizin, okul yöneticilerimizin, anne babaların, ve okul aile birliklerinin emeğinin çok büyük olduğunu biliyorum. Bu uğurda emek sarf eden öğretmenlerimize de teşekkür ediyorum.

 

Öğretmenlik mesleği çok kutsal bir meslektir. Gönül olmadan, sevgi olmadan, ideal olmadan yapılmayacak mesleklerin başında öğretmenlik mesleği gelmektedir. Malumunuz olduğu üzere son 2 yılda pandemi sürecini yaşadık. Okullarımız bu arı kovanı gibi olan cıvıltıdan çok uzaktı. Geçen sene başlarken bile mesafelerle başladık. Bir dönem okullarımızı kapattık. Uzaktan eğitim yapmaya çalıştık ama eğitimin uzaktan olması tadı tuzu olmayan bir yemek gibiydi. Okullarımızda öğretmenlerimizle, çocuklarımızla birlikte verilen eğitimin tadı hiçbir zaman olmadı. Değerli velilerimiz, bizlere emanet ettiğiniz evlatlara gözümüz gibi bakacağız. Onları en iyi şekilde eğitip, tekrar sizlere teslim edeceğiz. Sizler lütfen çocuklarınızı takip edin. Çocuklarınızın derslerini takip edin. Öğretmenlerimizle irtibatınızı kesmeyin. Okul idaresi, öğretmen, veli ve aile birliği çok değerli üç ayaklı bir saç ayağı olan sistemdir. Bu sistemin birbirine destek ve yardımcı olması lazım.

 

Bizler çocuklarımız bir taraftan insani değerleri, ahlaki değerleri, kişilik değerleri yüklememiz lazım. Okullarımız sadece öğretim yapılan yerler değildir. Biz çocukları geleceğe iyi bir insan, iyi bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak hazırlamak zorundayız. Bunula birlikte ilmi, irfanı, bilgiyi çocuklarımıza yükleyerek çocuklarımızı iki kanatlı, bir taraftan insani değerler ve ahlaki değerler diğer taraftan da bilgi değerleri yükleyerek iyi bir insan yetiştirmek zorundayız.

 

Geleceğimiz iyi bir eğitimle ancak garanti altına alınabilir. Türkiye Cumhuriyetinin muhasır medeniyetler seviyesine çıkartılması ancak iyi bir eğitimle olur. Buda evde anne babaların, okulda öğretmenlerimizin birlikte iyi çalışmasıyla ancak mümkün olabilir.

 

Değerli arkadaşlar, Mustafa Kemal ATATÜRK’ün çok güzel bir sözü var ‘Çalışmadan, yorulmadan rahat yaşamaya alışan milletler önce şeref ve haysiyetlerini sonra istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar.’ demiş. Hiç kimse bize bedavadan bir şey vermez. Güçlü ve kuvvetli olursak o zaman bizim yanımızda olabilirler. Zayıf devletlerin, toplumların yanında hiçbir ülke yer almaz. Biz Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak geçmişten geleceğe her dönem daha güçlü adımlarla ilerliyoruz. İnşallah daha da güçlü olacağız. Bölgesel bir güç olmaktan küresel bir güç olmaya yükseleceğiz inşallah.

 

Sevgili öğrenciler, okullarda öğretmenlerimizin derslerini iyi takip edin. Evlerinizden hazırlık olarak gelin ve günlük derslerinizi takip edin. Şunu da ifade etmek edeyim. Mutlaka kitap okumayı alışkanlık haline getirin. Kitaptan uzak kalırsak medeniyetten de uzak kalırız. Mutlaka her çocuğumuzun haftalık, aylık okuyacağı, bitireceği bir kitap olması lazım. Aynı zamanda ilkokul 4’ten sonra da bir dil konusunda kendinizi yetiştirin. Çünkü dünya artık globalleşti. Bizler eğer bir dil bile bilemezsek hayatta tutunmak ve başarılı olmamız mümkün olmayacaktır. Ben bu eğitim ve öğretim yılının hayırlara vesile olmasını, başarılı olmasını ve kazasız belasız en iyi şekilde geçmesini temenni ediyorum.

 

Hepinize sevgilerimi saygılarımı sunuyorum. Allah’a emanet olun.” dedi.

 

Program daha sonra öğrenciler tarafından Halk oyunu gösterisi ve günün anlam ve önemine dair şiirlerin okunması ile sona erdi.

Program bitiminde Kaymakamı Mustafa Güler ve protokol üyeleri 1.sınıf öğrencilerini  ziyaret ederek, bir süre sohbet etti ve hatıra fotoğrafı çekindiler.

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.