HALK AKADEMİSİ KURUM KABUL SINAVI YAPILDI

13.08.2022

Çerkezköy Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl kurulan ve 8. Sınıf öğrencilerine yönelik 4 farklı branşta ücretsiz kursların verildiği Çerkezköy Belediyesi Halk Akademisi 2022-2023 Eğitim ve Öğretim Yılı’nda da 8. Sınıf öğrencilerinin hizmetinde olacak.
8. SINIF ÖĞRENCİLERİMİZE DESTEK KURSLARI VERECEĞİZ
2022-2023 Eğitim ve Öğretim Yılı’nda da 8. Sınıf öğrencilerine yönelik ücretsiz destek kurslarının devam edeceğini belirten Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Bu yıl da kentimizde ikamet eden 8. Sınıf öğrencilerimize yönelik Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, İngilizce ve Rehberlikbranşlarında ücretsiz destek kursları vereceğiz. Bu destek kurslarından faydalanmak için Halk Akademimize katılmak isteyen 7. Sınıfı bitirmiş öğrencilerimiz bugün öğleden önce ve öğleden sonra olmak üzere 2 oturumda yapılanve 155’er dakika süren Halk Akademisi Kurum Kabul Sınavı’na girdiler” dedi.
SINAVA 165 ÖĞRENCİ KATILDI
Halk Akademisi Kurum Kabul Sınavı’na toplam 165 öğrencinin katıldığını sözlerine ekleyen Başkanımız Vahap Akay, “Bundan sonraki süreçte öğrencilerimizin sınav başarıları ve ekonomik durumları değerlendirilecek, akabinde de Halk Akademimize kayıtları yapılacak” ifadelerini kullandı.
KONTENJANIMIZI 150’YE ÇIKARDIK
Geçtiğimiz yıl hizmete açtığımız Halk Akademisi’ne devam eden 70 öğrencimizden 18 tanesinin LGS’de başarılı olarak nitelikli liselere girmeye hak kazandığını kaydeden Başkanımız Akay, “İlk yılında Halk Akademimizin elde ettiği bu başarı neticesinde kapasitemizi arttırmaya karar verdik. Prof. Dr. Türkan Saylan Eğitim Kültür ve Sanat Merkezi’nde geçtiğimiz yıl 75 öğrencimiz destek kurslarımızdan yararlandı. Bu yıl daha fazla öğrencimiz bu imkanlardan faydalanabilsin diye 75 kişilik kontenjan da Kızılpınar Kültür ve Sanat Merkezimiz için ayırdık. Yani 2022-2023 döneminde toplam 150 öğrencimiz destek kurslarımızdan faydalanabilecekler” açıklamalarında bulundu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.