Dolar : Alış : 3.4757 / Satış : 3.4820
Euro : Alış : 4.1725 / Satış : 4.1801
HAVA DURUMU
hava durumu

TEKIRDAG26°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 32842 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

TEKİRDAĞ GÜMRÜK VE TİCARET BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ KURULDU

22 Aralık 2011 - kez okunmuş
Ana Sayfa » ARŞİV»TEKİRDAĞ GÜMRÜK VE TİCARET BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ KURULDU
TEKİRDAĞ GÜMRÜK VE TİCARET BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ KURULDU

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı taşra teşkilatını yeniden yapılandırdı Gümrük ve Ticaret Bakanlığı taşra teşkilatını yeniden yapılandırdı. 16 gümrük bölge Müdürlüğü kuran Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, bölge müdürlükleri bünyesindeki gümrük müdürlükleri ve gümrük muhafaza kaçakçılık ve istihbarat müdürlüklerini de belirledi. Bunula birlikte Batı Marmara (Tekirdağ) Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü kuruldu.  Resmi Gazetede yayınlanan kararname kapsamında Batı Marmara (Tekirdağ) Gümrük ve Ticaret Bölge müdürlüğüne bağlı Çanakkale ve Tekirdağ’da 10 müdürlük oluşturuldu buna göre Batı Marmara (Tekirdağ) Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü Çorlu Hava Alanı Gümrük Müdürlüğü,Avrupa Serbest Bölge Gümrük Müdürlüğü bünyesinde kalmak üzere, Çerkezköy Gümrük Müdürlüğü ‘de İstanbul Bölge Gümrük Müdürlüğünden ayrılarak Tekirdağ Ticaret ve Gümrük Müdürlüğüne bağlandı. Batı Marmara (Tekirdağ) Gümrük Müdürlüğüne Biga, Çanakkale, Bozca ada , Gökçe ada, Gümrük Müdürlükleri bağlandı.

Diğer Müdürlükler:

-Batı Akdeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü (Antalya) bünyesinde 17 gümrük müdürlüğü kuruldu. Bunlardan ikisi, Antalya ve Marmaris Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü. Bölge müdürlüğüne bağlı iller: Antalya, Burdur, Isparta ve Muğla.

-Orta Akdeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü’nün (Mersin) bünyesinde 13 müdürlük kuruldu. Bunlardan biri Mersin Gümrük Muhafaza ve Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü olarak belirlendi. Bölge müdürlüğüne bağlı iller: Mersin, Adana ve Niğde.

-Orta Anadolu Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü’nün (Ankara) bünyesinde 16 müdürlük kuruldu. Bunlardan ikisi Ankara ve Kayseri Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü, biri Kırıkkale Orta Anadolu Rafineri Gümrük Müdürlüğü. Bölgeye bağlı iller: Ankara, Kırıkkale, Konya, Karaman, Aksaray, Nevşehir, Kayseri, Çankırı, Kırşehir ve Yozgat.

-GAP Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü’nün (Gaziantep) bünyesinde 14 gümrük müdürlüğü kuruldu. Bunlardan ikisi Gaziantep ve Öncüpınar Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü. Bölgeye bağlı iller: Gaziantep, Kilis, Şanlıurfa ve Adıyaman.

-Doğu Akdeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü’nün (Hatay) bünyesinde 9 gümrük müdürlüğü kuruldu. Bunlardan ikisi, Cilvegözü ve İskenderun Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlükleri. Bölgeye bağlı iller: Hatay ve Osmaniye.

-İpekyolu Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü’nün (Diyarbakır) bünyesinde 13 gümrük müdürlüğü bulunuyor. Bunlardan üçü, Diyarbakır, Habur ve Nusaybin Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlükleri. Bölgeye bağlı iller: Bingöl, Batman, Siirt, Şırnak, Tunceli, Mardin ve Diyarbakır.

-Doğu Anadolu Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü’nün (Van) bünyesinde 20 gümrük müdürlüğü bulunuyor. Bunlardan dördü Van, Gürbulak, Esendere, Dilucu Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü. Bölgeye bağlı iller: Van, Bitlis, Muş, Hakkari, Ağrı, Kars, Ardahan, Erzurum ve Iğdır.

-Doğu Karadeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü’nün (Trabzon) bünyesinde 9 gümrük müdürlüğü kuruldu. Bunlardan ikisi Trabzon ve Sarp Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü. Bölgeye bağlı iller: Trabzon, Rize, Giresun, Artvin, Erzincan, Gümüşhane ve Bayburt.

-Orta Karadeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü’nün (Samsun) bünyesinde 8 gümrük müdürlüğü kuruldu. Bunlardan biri Samsun Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü. Bölgeye bağlı iller: Samsun, Çorum, Ordu, Amasya, Tokat, Kastamonu ve Sinop.

-Doğu Marmara Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü’nün (Kocaeli) bünyesinde, 16 bölge müdürlüğü kuruldu. Bunlarda ikisi Zonguldak ve Kocaeli Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü. Bölgeye bağlı iller: Kocaeli, Bolu, Düzce, Sakarya, Zonguldak, Bartın ve Karabük.

-İstanbul Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü’nün (İstanbul) bünyesinde 24 gümrük müdürlüğü kuruldu. Bunlardan ikisi İstanbul Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ile İstanbul Deniz Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü. Bölgeye bağlı il: İstanbul.

-Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü’nün (Edirne) bünyesinde 12 gümrük müdürlüğü kuruldu. Bunlardan ikisi Edirne ve İpsala Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü. Bölge müdürlüğüne bağlı iller: Edirne ve Kırklareli.

-Batı Marmara Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü’nün (Tekirdağ) bünyesinde 10 gümrük müdürlüğü kuruldu. Bunlardan biri Tekirdağ Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü. Bölgeye bağlı iller: Çanakkale ve Tekirdağ.

-Uludağ Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü’nün (Bursa) bünyesinde, 12 gümrük müdürlüğü kuruldu. Bunlardan biri Bursa Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü. Bölgeye bağlı iller: Bursa, Balıkesir, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Yalova.

-Ege Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü’nün (İzmir) bünyesinde 21 gümrük müdürlüğü kuruldu. Bunlardan biri İzmir Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü. Bağlı bulunduğu bölgeler: İzmir, Manisa, Denizli, Uşak, Afyonkarahisar ve Aydın.

-Fırat Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü’nün (Malatya) bünyesinde 7 gümrük müdürlüğü kuruldu. Bunlardan biri Malatya Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü. Bölgeye bağlı iller: Malatya, Kahramanmaraş, Sivas ve Elazığ

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı taşra teşkilatında yeni düzenlemeye ilişkin Bakanlar Kurulu Kararı bugünden itibaren yürürlüğe girdi

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :